کی روش در جستجوی ششمین جام در امارات ۲۰۱۹

آخرین باری که کارلوس کی روش به عنوان سرمربی یک جام قهرمانی به بالای سر برد به سال ۲۰۰۳ باز می گردد.
به گزارش “ورزش سه”، در آن سال کی روش به همراه شاگردانش در رئال مادرید، قهرمان سوپرجام اسپانیا شد اما پس از آن نتوانست به توفیقی در زمینه کسب جام قهرمانی برسد؛ هرچند که در منچستریونایتد همراه با سرالکس فرگوسن بارها قهرمان لیگ انگلستان شد.
کی روش به عنوان نفر اول نیمکت تیم ها، چالش های مختلفی را تجربه کرده که اکثر آن ها رساندن یک تیم به جام جهانی بوده است. شاید تنها جایی که از کی روش انتظار قهرمانی داشتند در جام جهانی ۲۰۱۰ و یورو ۲۰۱۲ با پرتغال بود که به نتیجه ای نرسید.
کی روش با تیم ملی ایران شانس قهرمانی در جام ملت های ۲۰۱۵ را داشت اما شکست مقابل تیم ملی عراق در مرحله یک چهارم نهایی، باعث شد تا کارلوس بارهم ناکام بماند. اما او یک بار دیگر شانس رسیدن به این مهم را دارد و شاید خودش هم خیلی خوب بداند که این می تواند آخرین فرصت او برای کسب جام قهرمانی آسیا همراه با ایران باشد!
کی روش ۶۵ ساله این روزها در تمرینات تیم ملی حضور فعالی دارد و پا به پای دیگر اعضای کادرفنی تلاش ملی پوشان را زیر نظر می گیرد تا بهترین ها را گزینش کند و به ارتقای کیفیت فردی و تیمی شان نیز یاری برساند. در امارات ۲۰۱۹ سرمربی تیم ملی امیدوار است ششمین جام قهرمانی اش در طول دوران مربی گری را به دست آورد؛ جامی که در زمره مهم ترین مدال های کلکسیون مرد پرتغالی قرار خواهد گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از