روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 647
  • 1,696
  • 1,391,508
گام به گام تا خود کفایی روستاییان با بهره‌مندی از طرح توسعه‌ی روستایی

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: با بهره‌مندی از طرح توسعه‌ی روستایی، گام به گام در جهت خودکفا شدن روستاییان پیش می‌رویم.
محمدصادق پورمهدی در نشست مشترک کمیته راهبردی و کارگروه توسعه‌ی روستایی و عشایری استان اظهار کرد: توسعه‌ی روستایی در اصل توسط مردم و با همکاری و بسترسازی مسئولان و ارگان‌های ذی‌ربط امکان پذیر است.
وی با اشاره به عملکرد مقایسه‌ای دولت تدبیر و امید در بخش توسعه‌ی روستایی گفت: ۲۶هزار تن قیر رایگان در طرح هادی برای روستاها در نظر گرفته شده است.
وی افزود: مقاوم سازی ۱۴۱هزار خانه و همچنین استفاده از زیرساخت‌های الکترونیکی مانند اینترنت و تلفن نیز از دیگر مزیت‌های این طرح است.
وی از رشد ۵/۵ برابری بهره‌مندی روستاها از آب آشامیدنی خبر داد و گفت: اکثر روستاییان به تدریج به استفاده از انشعاب آب آشامیدنی تمایل پیدا کرده‌اند.
پورمهدی تاکید کرد: افزایش مدارس روستایی و سطوح آن‌ها و برخورداری از گاز با رشد ۴۰ درصدی و همچنین رشد پنج برابری گلخانه‌ها نیز از جمله‌ی مزیت‌های بهره‌مندی روستاها از طرح توسعه‌ی روستایی به شمار می‌آیند.
وی بیان کرد: بیمه‌شدگان صندوق بیمه‌ی اجتماعی کشاورزان و روستاییان و عشایر نیز رشد چشمگیری داشته است و افراد تحت پوشش کمیته‌ی امداد نیز کاهش داشته و این نشان از خودکفا شدن روستاییان است.
معاون عمرانی استاندار تاکید کرد: مکانیزاسیون کشاورزی نیز با رشد ۷/۷ برابری و احداث جاده‌ی بین مزارع نیز از دیگر مزیت‌های این طرح به شمار می‌آید.
وی با اشاره به اقدامات کارگروه توسعه‌ی روستایی و عشایری گفت: این کارگروه با شعار هر آذربایجانی یک مهارت، در راستای آموزش زارعین و روستاییان فعالیت می‌کند.
وی افزود: ۳۲هزار نفر تحت آموزش قرار گرفته‌اند ولی این حجم کفایت نمی‌کند و آموزش محور شدن باغداران و روستاییان تلاش‌های بیشتری را می‌طلبد.
پور مهدی خاطرنشان کرد: استفاده از پتانسیل‌های موجود در روستاهای ناب استان، بازاریابی و برندسازی محصولات کشاورزی و برگزاری نمایشگاه‌های دایمی این محصولات و صنایع دستی و همچنین ایجاد اشتغال از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرند.
وی با اشاره به عنوان محور‌های توسعه در این طرح گفت: ۱۱روستا به منظور توسعه‌ی صنعتی، ۷۲ روستا برای تولیدات کشاورزی و ۱۷روستا نیز به منظور خدمات تفریحی و گردشگری در نظر گرفته شده است.
گفتنی است؛ نشست مشترک کمیته‌ی راهبردی و کار گروه توسعه‌ی روستایی و عشایری آذربایجان شرقی در سالن همایش سازمان برنامه‌ریزی و بودجه و با حضور مسئولان مربوطه و دهیاران و شوراهای منتخب در تبریز برگزار شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز