روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 120
  • 639
  • 1,435,156
گاهی با دانش اندک ادعای فضل می‌کنیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: گاهی با دانش اندکی که داریم ادعای فضل می‌کنیم، در حالی که به اندازه کافی ندانستن، یکی از مشکلات کشور ما است.
محمد حسین صومی در اولین همایش منطقه‎ای کسب و کار و ثبت اختراعات و مالکیت معنوی مراسم افتتاحیه این همایش، گفت: متاسفانه یک سبک برخورد دیرینه در جامعه ما تبدیل به فرهنگ شده است و عادت کرده‎ایم تمامی خطاها را گردن شخص دیگری بیندازیم، این امر، مصداق رفتاری است که دانش آموزی در مدرسه نمره نمی‎آورد و ادعا می‎کند که معلم به او نمره نداده است.
صومی ادامه داد: اگر چه برخی منتقد ادغام بهداشت و درمان در آموزش پزشکی هستند که آن هم جای بحث دارد و نقدی وارد نیست، ولی این ادغام یک حسن بزرگ داشته است و آن این که نمی‌شود خطاهای بخشی را با زیر سوال بردن بخشی دیگر نادیده گرفت، مثلا نمی‌شود کمبودهای پژوهشی را با زیر سوال بردن آموزش، توجیه ‌کنیم.
وی با اشاره به سیاست‌های دانشگاه در راستای توسعه فناوری سلامت، اظهار کرد: فناوری سلامت بیش از ۳۰ سال مورد غفلت قرار گرفته است، امیدواریم در کنار هم و به کمک یکدیگر، این دیدگاه را تعدیل کرده و با مطرح شدن دانشگاه‎های نسل سوم هر آنچه را که لازم داریم، فارغ از بحث‌های سیاسی جامعه، تولید کنیم.
صومی ادامه داد: وظیفه ما مسئولان ابتدا اعتقاد عمیق به لزوم گسترش فناوری سلامت و در گام بعدی باور به نیل به دانشگاه نسل سوم است، آن گونه که باور کنیم دانشگاه نسل سوم و تبدیل دانش به ثروت از مسیر شرکت‌های دانش بنیان، یک رویا نیست و یک واقعیت است که این نیز با حضور گسترده اساتید و اعضای هیت علمی و علاقمندان میسر می‌شود.
وی با تشریح اقدامات انجام یافته در توسعه شرکت‌های دانش بنیان و تامین زیرساخت‌های فیزیکی و تجهیزاتی، این اقدامات را وظیفه مسئولان دانشگاه و نشان از اهتمام دانشگاه در توسعه فضای کسب و کار دانست.
وی تاکید کرد: از ابتدای ریاست در این مجموعه، تمایل زیادی برای پیشرفت مراکز رشد و توسعه دانشگاه داشته‎ام، ما مسئول هستیم تا از خود بپرسیم که چه کاری برای بهبود فضای کسب و کار، تولید و ایجاد اشتغال در کشور انجام داده‌ایم، معتقد هستیم در مواردی کوتاهی کرده‎ایم، در حالی که در طول سال‎های گذشته جهت‎گیری‌ها در راستای تاسیس شرکت‎های دانش بنیان بوده است، اما فضا به گونه‎ای بوده است که فرصت آشنایی ایده ‎پردازان با مالکان ثروت وجود نداشته است.
صومی با بیان این که رویکردها در دانشگاه علوم پزشکی تبریز نسبت به شرکت‎های دانش بنیان، مثبت است، گفت: معتقد هستم تمامی اقدامات در این زمینه باید با دانش کافی صورت بگیرد، فرهنگ توانمندی باید توام با تواضع باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز