روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 275
  • بازدید دیروز: 1,407
  • کل بازدید ها: 843,894
گذشت از قصاص قاتل مأمور کمپ ترک اعتیاد

پسر جوانی که متهم است هنگام انتقال به مرکز ترک اعتیاد مأمور این مرکز را به قتل رسانده است، با رضایت اولیای دم مقتول از چوبه دار رهایی یافت.
به گزارش خبرنگاران ، این قتل حدود دو سال قبل اتفاق افتاد و اولیای دم آن زمان خواستار قصاص متهم شدند اما چند روز پیش در جلسه محاکمه اعلام کردند گذشت می‌کنند.
متهم که آرش نام دارد به ماده مخدر شیشه معتاد بود به‌همین‌دلیل والدین او تصمیم گرفتند او را به مرکز ترک اعتیاد منتقل کنند. مادر آرش در تماس با یک کمپ از آنها درخواست کمک کرد اما آرش که قصد نداشت مواد مخدر را رها کند وقتی از این موضوع مطلع شد چاقویی برداشت تا در صورت مراجعه مأموران با آنها مقابله کند. درنهایت زمانی که مأموران مرکز ترک اعتیاد رسیدند آرش با آنها درگیر شد و با چاقو ضرباتی را به یکی از آنها وارد کرد که این شخص سه روز بعد از انتقال به بیمارستان با وجود تلاش پزشکان جان خود را از دست داد. پس از آن اعلام شد ضربات واردشده و همچنین جاماندن تیغه چاقو در قلب مقتول دلیل اصلی مرگ او بوده است. به‌این‌ترتیب پرونده آرش به اتهام قتل عمد به جریان افتاد.
دو روز قبل در جلسه محاکمه‌ای که در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد، متهم که با رضایت اولیای دم مقتول از مجازات قصاص رهایی یافته بود وقتی در جایگاه ایستاد، گفت دقیقا به‌خاطر ندارد چگونه مرتکب قتل شد. او گفت: «من به شیشه اعتیاد داشتم و چند بار والدینم من را در کمپ بستری کرده بودند تا ترک کنم اما هر دفعه بعد از خروج از مرکز چون به افسردگی شدید مبتلا بودم دوباره سراغ مواد می‌رفتم. روز حادثه نیز مأموران آمده بودند تا من را باز هم به کمپ ببرند اما چون مقدار زیادی شیشه مصرف کرده بودم در حال خودم نبودم و نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد، فقط یادم هست زیر پای یکی از مأموران ترقه انداختم و در حالی‌که آنها گیج شده بودند با چاقو یکی‌شان را زدم».
متهم ادامه داد: «گفته می‌شود تیغه چاقو در قلب مقتول گیر کرده از طرفی گفته شده من سه یا چهار ضربه زده‌ام که این دو موضوع با هم تضاد دارد اگر تیغه چاقو گیر می‌کرد، طبیعتا من نمی‌توانستم چند ضربه بزنم».
آرش در ادامه اظهاراتش گفت: «من دو سال‌ونیم است که در زندان هستم و در این مدت مواد مخدر را کاملا ترک کرده‌ام. پدر و مادرم برای اینکه بتوانند رضایت بگیرند همه دارایی خود را فروختند و حالا هیچ‌چیز ندارند؛ به‌همین‌دلیل از قضات درخواست بخشش دارم و خواهش می‌کنم من را آزاد کنند تا زودتر نزد والدینم بروم».
بنا بر این گزارش، هیئت قضات به‌زودی رأی خود را درباره این پرونده اعلام می‌کنند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز