روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 566
  • 814
  • 1,336,302
گردشگران سلامت با ویزای توریستی در ایران

یک فعال گردشگری گفت: گردشگران خارجی که برای دریافت خدمات درمانی وارد کشور می شوند تا کنون بیشتر با ویزای توریستی می آمدند چون امکان حضور بلند مدت بیماران خارجی متقاضی درمان را فراهم می کند.
سید جلیل طباطبایی ،فعال گردشگری گفت: ایران با وجود اینکه پتانسیل های زیادی در حوزه گردشگری سلامت و ارائه خدمات پزشکی با کیفیت دارد می تواند مقصد مناسبی برای بیماران متقاضی درمان و خدمات پزشکی از سایر کشورها باشد. در این زمینه سازمانهای متولی و برنامه ریزان کشور می توانند با انسجام و هماهنگی حرفه ای تر زمینه جذب مداوم بیماران متقاضی درمان را فراهم کنند. اکنون شاید یک آژانس در شرق کشور با آژانسی در کشور افغانستان تعامل کاری داشته باشدد و از آن طریق گردشگر سلامت جذب کند یا آژانس دیگر در استان خراسان رضوی یا تهران با یک آژانس در کشور ترکمنستان در ارتباط باشد.
وی افزود: با این وجود هنوز این نوع کارها، منسجم و با برنامه ریزی کلان و مدون نیست. اما می توان با تدوین ساز و کار مناسب و پیروی از راهکارهای هماهنگ، فراگیر، مکانیزمی تعریف کرد تا جذب گردشگری سلامت و متقاضی درمان از کشورهای دیگر با بهره وری بهتری انجام شود.
وی درباره اینکه اتباع برخی از کشورها بنا به سیاستگذاری کشور متبوعشان مجاز نیستند برای بهره مندی از خدمات گردشگری سلامت و خدمات پزشکی ایران را انتخاب کنند گفت: ما در قوانین جاری، دستورالعمل های اجرایی کشورهای توریست فرست دخالت نمی کنیم اگر پاکستان اجازه ورود اتباعش را برای استفاده خدمات درمانی به ایران نمی دهد به دلیل قوانین و مقررات خودشان است و ما هم دخالتی نمی کنیم. مثال دیگر در حوزه ارائه خدمات درمانی به بیماران سایر کشورها درمان ناباروری است.
طباطبایی بیان کرد: با توجه به سطح کیفی بالا و امکانات کشور در درمان ناباروری، اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس و لبنان بسیار مشتاق هستند تا برای درمان به ایران بیایند. علاوه بر امکانات پیشرفته در این باره، دسترسی فراگیر به متخصصان با شهرت جهانی، ثبت بودن فرهنگ جامعه ایرانی در برخورد با بیماران متقاضی درمان ناباروری، حضور پزشکان متخصصان و پرستاران و کادر حرفه ای به انتخاب بیمار می تواند زمینه مساعدی برای جذب بیماران باشد به خصوص اینکه برخی از افراد می خواهند حتما از حضور بانوان پزشک بهره ببرند.
طباطبایی اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی و انسجام برنامه های تدوینی، تسهیل بیشتری برای سفر اتباع خارجی متقاضی خدمات پزشکی ایجاد شود و در پی آن فعالیت های مرتبط با حوزه گردشگری سلامت و گردشگری پزشکی رشد روز افزون و چشمگیری داشته باشد.
وی درباره استقبال از درمان بیماری ها توسط گردشگران خارجی در ایران گفت: تا کنون بیماری های چشم نازایی، قلب جراجی های زیبایی بیشترین مراجعان را برای بهره مندی از خدمات پزشکی ایران داشته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز