روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 273
  • 814
  • 1,336,009
گردشگری بزرگترین ظرفیتی که می تواند به اشتغال جوانان کمک کند

استاندار اردبیل گفت: توسعه گردشگری این استان نیازمند رفع نارسایی های موجود بر سر راه این صنعت بوده و بتدریج طی دست کم در چهار سال برطرف خواهد شد.
مجید خدابخش در بازدید از روستای هدف گردشگری کزج خلخال افزود: در استان بزرگترین ظرفیتی که می تواند به اشتغال جوانان کمک کند گردشگری است و در چهار سال گذشته گام های مثبتی برای توسعه این بخش برداشته شده و این روند همچنان برای رسیدن به نقطه مطلوب تداوم خواهد داشت.
وی با اشاره به نقش بوم گردی در توسعه گردشگری استان بیان کرد: طرح ایجاد اقامتگاه های بوم گردی پیش از این در چند استان کشور از جمله استان های یزد ، اصفهان و کرمان اجرا و در رونق اقتصادی این استان ها نقش مهمی داشته است.
استاندار اردبیل اظهارامیدواری کرد که با گسترش طرح ایجاد اقامتگاه های بوم گردی درروستاها و مناطق گردشگری، اهالی استان اردبیل از مزایای آن از جمله رونق اقتصادی بهره مند شوند.
خدابخش با بیان اینکه اولویت ‌بندی منطقه خلخال در بحث صنعت گردشگری شروع شده افزود: روستای کزج یکی از این اولویت‌ هاست واز اهالی منطقه انتظار می ‌رود از فرصت بوم گردی در جلب و ماندگاری گردشگران نهایت استفاده را کنند.
وی با اشاره به ایجاد واحدهای اقامتی بوم گردی روستای کزج بیان کرد: هدف اداره کل میراث فرهنگی استان از ایجاد این گونه اقامتگاه ها ایجاد و یا توسعه اماکن پذیرایی و هتلینگ نبوده بلکه استفاده از روابط اجتماعی حاکم بر روستا ، شیوه های تولید در روستا ، آداب و رسوم و صنایع دستی موجود در روستا در اولویت بوده و امکانات پذیرایی و اسکان در درجه دوم اهمیت قرار می گیرد.
خدابخش گفت: سرمایه گذار بخش خصوصی برای پذیرایی از گردشگران در خانه های روستای کزج اقدام به اجاره ۲۰ واحد مسکونی کرده و در آینده به تناسب استقبال گردشگران این تعداد افزایش خواهد یافت.
وی همچنین با تاکید بر تسریع در اجرای عملیات احداث راه ماسوله به ماجولان ابراز امیدواری کرد که بخشی از گردشگران منطقه ماسوله از طریق این راه ارتباطی وارد خلخال شده و از مواهب گردشگری آن بهره مند شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز