روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 634
  • بازدید دیروز: 511
  • کل بازدید ها: 467,972
گردشگری ورزشی؛ حلقه مفقوده تبریز ۲۰۱۸

برای انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸، باید از تمام ظرفیت‌های موجود در شهر تبریز بهره‌مند شد.
به گزارش شهریار، تبریز ۲۰۱۸ بهترین فرصت برای بهره‌مندی از کلیه ظرفیت‌ها و معرفی جاذبه‌ها، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های مختلف در این شهر، در حوزه‌های چون گردشگری، تاریخی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و به‌ویژه توسعه زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی و در رأس آنها توجه به توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای است.
با این اوصاف، از آنجایی که امروزه ورزش و گردشگری ورزشی به عنوان صنعت مدرن درآمدزا و به خصوص عامل مهم و تأثیر‌گذار در تعامل فرهنگ‌ها و برقرای ارتباط بین ملت‌ها در اکثر کشورها مطرح است و از این‌رو با توجه به اینکه بیشتر اقتصاد کشورمان اتکا به درآمدهای نفتی بوده است بر این اساس، متولیان عرصه‌های اقتصادی، گردشگری، فرهنگی و ورزشی در جریان باشند که کشور ایران در اکثر استان‌ها و شهرها دارای ظرفیت‌های مهمی در حوزه گردشگری ورزشی است که متأسفانه هنوز کمتر به جایگاه واقعی آن توجه شده است.
تبریز ۲۰۱۸؛ با طعم گردشگری ورزش چه لذتی دارد
حال پرسشی که در این راستا مطرح است اینکه چرا با وجود هزینه‌های زیادی در حوزه ورزش در رشته‌های مختل در کشورمان صورت می‌گیرد اما این وجود هیج‌وقت‌ به بهره اقتصادی و درآمدی آن توجه نمی‌شود.
نمونه تأسف‌بار اینکه متخصصان این حوزه بر این باور هستند، مشکلات زیرساختی نداشتن برنامه مدون و استراتژیک، مشکلات مدیریتی و فرهنگی از جمله موانع توسعه گردشگری ورزشی در اکثر مناطق کشورمان و به ویژه در استان آذربایجان‌شرقی و در رأس آنها در شهر اولین‌ها به حساب می‌آید.
ناگفته نماند، کشور ایران و در این میان، استان آذربایجان‌شرقی با داشتن جاذبه‌های طبیعی چون کوه، جنگل، دریاچه، سواحل‌، بیابان و بسیاری از ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و انسانی می‌تواند، بهترین مکان برای جذب گردشگر در حوزه ورزشی و تفریحی باشد.
تبریز، مهد توسعه صنعت گردشگر ورزشی رویا یا واقعیت؟
کوتاه سخن آنکه وجود و احداث مجموعه‌ای تحت عنوان مجموعه ورزشـی یادگار امام (ره) تبریز و یا به عبارت دیگر دهکده ورزشی شمال‌غرب کشور در شهر تبریز (دهکـده المپیـک تبریز)؛ در این شهر از جمله این ظرفیت‌ها است که بخشی از این پروژه به بهره‌برداری رسیده و بخشی دیگری از آن در حال احداث و مجموعه دیگر نیز هنوز عملیات اجرایی آن آغاز نشده است.
در حقیقت تبدیل مجموعه ورزشی یادگار امام(ره) به دهکده ورزشی شمال‌غرب کشور بیشتر با هدف ارتقــاء جایــگاه ورزش قهرمانــی این استان و به‌ویژه شهر تبریز در ســطح منطقــه‌ای، ملــی و بین المللــی بوده است که می‌توان با گســترش فعالیت‌هــای ورزشــی قهرمانــی و اســتعدادیابی و در این میان بــا تقویــت و ایجــاد باشــگاه‌های حرفــه‌ای، کمک شایانی به توسعه صنعت گردشگری ورزشی کرد. ادامه در صفحه ۳ …

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز