روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 414
  • 693
  • 1,436,563
گرمای آزاد راه سهند در زمستان

دیروز در میان برودت هوا، استاندار آذربایجان شرقی بهمراه طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی از روند اجرای آزاد راه تبریز-سهند بازدید کرد. پروژه ای که علیرغم برودت هوا، به خوبی در دست اجراست و به نظر میرسد با جدیتی که در کار است ، مراحل نهایی بهره برداری از این پروژه به سرعت در حال طی شدن است.
این پروژه یکی از مهمترین پروژه هایی است که هم دولت و هم پیمانکار ، برای تکمیل آن اصرار دارند اما در گذشته به دلیل بی تدبیری ها و بعضاً کمبود هایی، اتمام آن به درازا کشیده است. پروژه ای که قرار بود سال گذشته به بهره برداری کامل برسد اما هنوز بخشی از پروژه علیرغم اتمام اموری چون تملک ها و سایر مسائل جانبی ، هنوز آسفالت ریزی نشده و قابل بهره برداری نیست.
روش صحیح
روش اجرای این پروژه تا سال ۹۶ به صورت اجرای دولتی بود که از سال گذشته تبدیل به روش BOT گردید . یعنی پیمانکار پروژه سهام آن را خریده و به عنوان شریک پروژه وارد کار گردید که بعد از آن سرعت اجرای پروژه افزایش قابل توجهی پیدا کرده است. پیمانکاراین پروژه در این بازدید اظهار داشت پیشرفت کار در هر ماه ۵ الی ۶ درصد است که در نوع خود بی نظیر است .
وی ضمن تشکر از دکتر پزشکیان بابت کمک موثرش در تامین مالی پروژه گفت: تا کنون ۸ کیلیومتر آسفالت ریزی شده و این پروزه تا کنون ۷۲ درصد پیشرفت داشته است.
پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در این بازدید ضمن اشاره به اهمیت این پروژه و لزوم اتمام هرچه سریعتر آن، با اشاره به فعالیت عوامل اجرایی پروژه و عدم تعطیلی آن بدلیل برودت هوا، ضمن تقدیر از عوامل پروژه اظهار داشت: مساله اصلی این آزادراه احجام (ابنیه و پل ها و..) است که به خوبی انجام پذیرفته است و اغلب با پیشرفت های بالای ۶۰ درصد در حال پیگیری هستند.
طاهرخانی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت زیرساخت شهرک های جدید کشور نیز در این دیدار اظهار داشت : پیشرفت کار بسیار خوب است و امیدواریم تا شهریور سال بعد شاهد بهره برداری کامل از این آزادراه باشیم.
وی همچنین در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار روزنامه ساقی آذربایجان در خصوص نحوه تامین منابع مالی این پروژه مهم اظهار داشت: هیچ مشکلی بابت تامین منابع مالی لازم نداریم. وی همچنین گفت: برای حل مشکل آرامستان شهر جدید سهند نیز اقدامات لازم را در دستور کار قرار خواهیم داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز