روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 675
  • 1,087
  • 1,361,674
گزارش آمانو سندی بر تائید فعالیت ایران در چارچوب توافق بین‌المللی است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «اولین گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اجرای برجام با نگاه مثبت تهیه شده است» گفت:‌ این گزارش سندی بر تائید فعالیت ایران در چارچوب توافق بین‌المللی است.
سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به گزارش مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اجرای برجام گفت: اولین گزارش در سال جدیدی میلادی با نگاه مثبت تهیه شده و در آن تقریبا به اجرای تعهدات ایران اشاره شده است.
به گفته وی در این گزارش تاکید شده که تمام فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در چارچوب توافق بوده و انحرافی وجود نداشته است و ایران به تعهداتش عمل نموده است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه «این گزارش مبنایی بر همکاری بین‌المللی در حوزه هسته‌ای خواهد بود» گفت:‌ همانطور که تمامی گزارش‌های آژانس از ۲۶ دی ۹۴ تاکنون نشان دهنده تائید فعالیت ایران در چارچوب توافق بین‌المللی بوده است، این گزارش نیز چنین چیزی را نشان می‌دهد البته آمریکایی‌ها خلاف این رویکرد را عمل کرده‌اند که امیدواریم دولت آمریکا متوجه شود وقتی نهاد بین‌المللی مسئول در این امر چنین گزارشی را نشان می‌دهد باید حرکات مبتنی بر نقض توافق برجام نباشد.
نقوی‌حسینی با اشاره به مواضع دولت جدید آمریکا درباره برجام گفت:‌ آمریکا به خصوص دولت جدید این کشور ورای توافق هسته‌ای حرکت می‌کند از این رو اظهارات ترامپ در چارچوب توافق بین‌المللی نیست و بر خلاف توافق مورد قبول جامعه بین‌المللی مطرح می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز