روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 352
  • 351
  • 1,279,885
گزارش خبرگزاری فرانسه از کریسمس در ایران

خبرگزاری فرانسه ، گزارشی را از وضعیت مسیحیان در ایران منتشر کرد. در این گزارش به وضعیت مناسب زندگی مسیحیان توأم با امنیت و آزادی کامل برگزاری مناسک مذهبی‌شان اشاره شده و از مسیحیت در کنار دو دین کلیمی و زرتشتی به عنوان ادیان به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نام برده شده است. خبرگزاری فرانسه نوشته است مناطقی از تهران در سال‌های گذشته در آستانه کریسمس حال و هوای دیگری می‌گیرد و خریدهای شب عید مسیحیان در کنار کاج‌های تزئینی کریسمس به چشم می‌خورد. حتی در این مناطق می‌توان بابانوئل هم دید. در این گزارش با «رمزی گارمو»، اسقف اعظم مسیحیان آشوری- کلدانی (کاتولیک) در ایران نیز مصاحبه شده است. اسقف اعظم گارمو که مقر فعالیت او کلیسای حضرت یوسف (سنت جوزف) در تهران است، به این خبرگزاری گفته است: ایران همچون جزیره‌ای امن برای زندگی مسیحیان در منطقه‌ (خاورمیانه) است که مسیحیان در همه سوی آن مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. او گفته است: «خدا را شکر؛ ما در صلح و امنیت زندگی می‌کنیم، اما همسایگان ما در غم و اندوه و خشونت بسر می‌برند. ما امشب (در مراسم جشن کریسمس در کلیسای حضرت یوسف) برای آنها دعا می‌کنیم.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز