روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 802
  • 817
  • 1,357,958
گزارش رئیس سازمان حج درخصوص حج ۹۷ و دیه شهدای مناء

سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس با اشاره به حضور رئیس سازمان حج در فراکسیون متبوعش، اعلام کرد: گزارشی درخصوص حج ۹۷ و نتیجه مذاکرات پیرامون دیه شهدا منا ارائه می‌شود.
سیدحسن حسینی شاهرودی در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص ظرفیت حج تمتع سال ۹۷، گفت: فراکسیون حج مجلس شورای اسلامی با آقای محمدی رئیس سازمان حج و مدیران ارشد این سازمان جلسه‌ای در این زمینه برگزار می‌کند؛ در این جلسه گزارش کاملی از اقدامات انجام شده درخصوص حج ۹۷ و نتیجه مذاکرات پیرامون دیه شهدا منا ارائه می‌شود.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امسال شرایط سیاسی ایران با عربستان نه تنها بهتر نشده بلکه بدتر نیز شده است اما تجربه سال گذشته نشان داد ما در برگزاری حج تمتع با وجود شرایط موجود موفق عمل کردیم.
حسینی بیان کرد: حضور زائران ایرانی در حج ۹۶ از دو نظر اهمیت داشت؛ از یک سو ایران از دنیای اسلام دور نشد و ارتباط خود را با حجاج ده‌ها کشور دنیا حفظ کرد و از سوی دیگر مردم از حجی که به آنها واجب است محروم نشدند؛ براساس شرع مقدس اسلام نمی‌توان حج تمتع را تعطیل کرد مگر اینکه راه مسدود باشد و یا امنیت وجود نداشته باشد؛ در صورتی که امنیت تامین شود حج باید برقرار شود. با توجه به توفیقاتی که مسئولان ذیربط در حج ۹۶ داشتند پیش‌بینی می‌شود سال ۹۷ نیز حج تمتع به درستی و با موفقیت برگزار شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز