روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
گزارش ویژه

   رونمایی از تندیس استاد کریمی مراغه ای
آیین رونمایی از تندیس شیخ الشعرا استاد میرزا حسین کریمی شاعر توانا و نامی مراغه ای توسط شهرداری مراغه و با حضور معاون استاندار و فرماندار مراغه ، مهندس احمدی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و هنرمندان و مسئولان شهرستان در محل میدان کریمی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه مهندس احمدی در آیین رونمایی از تندیس استاد میرزا حسین کریمی مراغه ای گفت: رو نمایی از تندیس استاد کریمی در راستای ارج نهادن به مفاخر و مشاهیر بوده و با هزینه ای بالغ بر ۵۵۰ میلیون ریال انجام یافته است.
شهردار مراغه در این مراسم که با حضور معاون استاندار و فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر و جمع کثیری از مسئولین و شهروندان فرهنگ دوست مراغه ای برگزار شد تصریح کرد:تجلیل و تکریم مفاخر فرهنگی، هنری، ادبی و مذهبی مراغه نقش موثری در جهت ارایه الگوهای موفق شخصیتی به شهروندان و معرفی آنها به جوانان دارد. ازاین رو شهرداری مراغه طی دوره اخیر نسبت به برگزاری همایش ها و کنگره های مختلف جهت تحقق این مهم اقدام کرده است که رونمایی از تندیس استاد حیدرعباسی و استاد کریمی از جمله این اقدامات بوده است.
وی افزود: استاد کریمی به عنوان سراینده بیشترین ابیات شعر در ایران، تاکنون ۳۰۰ هزار بیت شعر در قالب ۴۲ جلد کتاب شامل اشعار مداحی، مرثیه و اجتماعی سروده و به چاپ رسانده است.
شایان ذکر است این شاعر بلند آوازه نخستین شعر مرثیه خود را در ۱۵ سالگی سروده و نخستین کتاب مرثیه او ۱۴ معصوم است که تاکنون ۳۲ بار در تیراژ ۵ هزار جلد به چاپ رسیده است.
استاد کریمی در سال ۱۳۱۰ در شهر مراغه دیده به جهان گشوده و با ۸۶ سال سن همچنان با نشاط و سرزنده به زندگی خود ادامه می‌دهد.
گفتنی است تندیس استاد میرزا حسین کریمی توسط هنرمند مراغه ای فردین اسفندیاری از هنرمندان مجسمه ساز و نگارگر کشور طراحی و ساخته شده است.
گفتنی است جهت بهسازی و بازسازی میدان استاد کریمی عملیاتی همچون اجرای فضای سبز و گلکاری به طول ۱۰۰ متر مربع، جدول گذاری به طول ۸۰ متر مربع انجام شده و مساحت کل میدان ۲۱۰ متر مربع میباشد.

مراسم گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر با حضور شهردار واعضای شورای اسلامی شهر مراغه برگزار شد
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه آئین گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و همچنین جمی از مسئولین شهرستانی برگزار شد.
مهندس احمدی شهردار مراغه ضمن تقدیر از اهتمام کارگران در پیشبرد اهداف شهرداری بیان نمود کار و تلاش تک تک شما کارگران در توسعه شهر و کسب رضایت شهروندان نقش به سزایی داشته و به کمک شماهاست که می توان به اهداف عالیه و مد نظر شهرداری نائل آمد.
شهردار مراغه در جمع کارگران و در روز کارگر گفت: یازدهم اردیبهشت ماه روز جهانی کار و کارگر فرصت مناسبی است که از کارگران زحمت کش که با اعتقاد راسخ و همت والای خود چرخ های صنعت را به گردش در می آورند و کار را عبادت و آن را سرلوحه خود قرار داده تجلیل و قدردانی شود .
کارگران پرچم داران عرصه اقتصاد و سفیران رشد و توسعه اقتصادی و صنعتی هر کشوری هستند، و در این راستا هزاران اندیشه خلاق و نو در عرصه تولید و خدمات وجود دارد که رشد و کیفیت تولید و توسعه کشور شاهدی بر این مدعاست.
وی تصریح کرد: ادعا ندارم که امروز همه مشکلات کارگران شهرداری حل شده است ، اما به جرأت بر این باورم که هم وظیفه حقوقی و قانونی و هم وظیفه انسانی مرا ملزم به توجه بیشتر به این قشر از مجموعه شهرداری می کند ، چراکه بی شک تکریم کارگران تکریم انسانیت وپاسداشت عدالت است.
همچنین در ادامه مراسم،حاج یحیی غلامی رئیس شورای شهر مراغه در آئین گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر با بیان این که در شهر مراغه کار و پروژه ای به انجام نمی رسد جز به زحمت کارگران این روز را به تمامی کارگران غیرتمند و شریف تبریک گفت.
غلامی گفت: با تاکید بر اینکه حیات یک ملت مرهون کارو کارگر است، اظهار کرد: زحمت ها و تلاش های کارگران در حوزه مدیریت شهری در راستای توسعه و آبادانی بسیار ستودنی است.
در پایان این مراسم با اهدا هدایایی از کارگران نمونه شهرداری تجلیل شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز