گزارش ویژه

   رونمایی از تندیس استاد کریمی مراغه ای
آیین رونمایی از تندیس شیخ الشعرا استاد میرزا حسین کریمی شاعر توانا و نامی مراغه ای توسط شهرداری مراغه و با حضور معاون استاندار و فرماندار مراغه ، مهندس احمدی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و هنرمندان و مسئولان شهرستان در محل میدان کریمی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه مهندس احمدی در آیین رونمایی از تندیس استاد میرزا حسین کریمی مراغه ای گفت: رو نمایی از تندیس استاد کریمی در راستای ارج نهادن به مفاخر و مشاهیر بوده و با هزینه ای بالغ بر ۵۵۰ میلیون ریال انجام یافته است.
شهردار مراغه در این مراسم که با حضور معاون استاندار و فرماندار، اعضای شورای اسلامی شهر و جمع کثیری از مسئولین و شهروندان فرهنگ دوست مراغه ای برگزار شد تصریح کرد:تجلیل و تکریم مفاخر فرهنگی، هنری، ادبی و مذهبی مراغه نقش موثری در جهت ارایه الگوهای موفق شخصیتی به شهروندان و معرفی آنها به جوانان دارد. ازاین رو شهرداری مراغه طی دوره اخیر نسبت به برگزاری همایش ها و کنگره های مختلف جهت تحقق این مهم اقدام کرده است که رونمایی از تندیس استاد حیدرعباسی و استاد کریمی از جمله این اقدامات بوده است.
وی افزود: استاد کریمی به عنوان سراینده بیشترین ابیات شعر در ایران، تاکنون ۳۰۰ هزار بیت شعر در قالب ۴۲ جلد کتاب شامل اشعار مداحی، مرثیه و اجتماعی سروده و به چاپ رسانده است.
شایان ذکر است این شاعر بلند آوازه نخستین شعر مرثیه خود را در ۱۵ سالگی سروده و نخستین کتاب مرثیه او ۱۴ معصوم است که تاکنون ۳۲ بار در تیراژ ۵ هزار جلد به چاپ رسیده است.
استاد کریمی در سال ۱۳۱۰ در شهر مراغه دیده به جهان گشوده و با ۸۶ سال سن همچنان با نشاط و سرزنده به زندگی خود ادامه می‌دهد.
گفتنی است تندیس استاد میرزا حسین کریمی توسط هنرمند مراغه ای فردین اسفندیاری از هنرمندان مجسمه ساز و نگارگر کشور طراحی و ساخته شده است.
گفتنی است جهت بهسازی و بازسازی میدان استاد کریمی عملیاتی همچون اجرای فضای سبز و گلکاری به طول ۱۰۰ متر مربع، جدول گذاری به طول ۸۰ متر مربع انجام شده و مساحت کل میدان ۲۱۰ متر مربع میباشد.

مراسم گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر با حضور شهردار واعضای شورای اسلامی شهر مراغه برگزار شد
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه آئین گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و همچنین جمی از مسئولین شهرستانی برگزار شد.
مهندس احمدی شهردار مراغه ضمن تقدیر از اهتمام کارگران در پیشبرد اهداف شهرداری بیان نمود کار و تلاش تک تک شما کارگران در توسعه شهر و کسب رضایت شهروندان نقش به سزایی داشته و به کمک شماهاست که می توان به اهداف عالیه و مد نظر شهرداری نائل آمد.
شهردار مراغه در جمع کارگران و در روز کارگر گفت: یازدهم اردیبهشت ماه روز جهانی کار و کارگر فرصت مناسبی است که از کارگران زحمت کش که با اعتقاد راسخ و همت والای خود چرخ های صنعت را به گردش در می آورند و کار را عبادت و آن را سرلوحه خود قرار داده تجلیل و قدردانی شود .
کارگران پرچم داران عرصه اقتصاد و سفیران رشد و توسعه اقتصادی و صنعتی هر کشوری هستند، و در این راستا هزاران اندیشه خلاق و نو در عرصه تولید و خدمات وجود دارد که رشد و کیفیت تولید و توسعه کشور شاهدی بر این مدعاست.
وی تصریح کرد: ادعا ندارم که امروز همه مشکلات کارگران شهرداری حل شده است ، اما به جرأت بر این باورم که هم وظیفه حقوقی و قانونی و هم وظیفه انسانی مرا ملزم به توجه بیشتر به این قشر از مجموعه شهرداری می کند ، چراکه بی شک تکریم کارگران تکریم انسانیت وپاسداشت عدالت است.
همچنین در ادامه مراسم،حاج یحیی غلامی رئیس شورای شهر مراغه در آئین گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر با بیان این که در شهر مراغه کار و پروژه ای به انجام نمی رسد جز به زحمت کارگران این روز را به تمامی کارگران غیرتمند و شریف تبریک گفت.
غلامی گفت: با تاکید بر اینکه حیات یک ملت مرهون کارو کارگر است، اظهار کرد: زحمت ها و تلاش های کارگران در حوزه مدیریت شهری در راستای توسعه و آبادانی بسیار ستودنی است.
در پایان این مراسم با اهدا هدایایی از کارگران نمونه شهرداری تجلیل شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از