روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
گزارش ویژه

شهرداری مراغه جز فعال ترین شهرداری های استان آذربایجان شرقی
مدیر کل امور شهری و شوراهای استان آذربایجان شرقی در حاشیه بازدید از پروژه پارک دوم بانوان مراغه و در گفتگو با خبرنگار واحد روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه عملکرد شهرداری مراغه را در یک سال اخیر بسیار مثبت ارزیابی نمود و اعلام کرد: جا دارد برای عملکرد مثبت و رو به رشد شهرداری مراغه در یک سال گذشته از مهندس احمدی شهردار تلاشگر و ساعی شهرداری مراغه تقدیر و تشکر نمود.
مهندس علیخانی در حاشیه این بازدید ضمن تشکر و قدردانی از مجموعه اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر که با جدیت و همدلی مشغول خدمت رسانی به مردم میباشند، اظهار داشت : در شرایط اقتصادی موجود که روند صنعت ساخت و ساز سیر نزولی پیدا کرده و از آنجایی که درآمد شهرداری وابسه به این صنعت میباشد و این مهم باعث کاهش درآمد های شهرداری شده ، لذا با توجه به این شرایط پروژه های خوب و با کیفیتی در سطح شهر مراغه شروع شده که هر یک با سرعت مطلوبی در حال اجرا میباشند که قطعا این امر موجب افزایش رضایت مندی مردم عزیز خواهد شد.
مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی در خاتمه به عملکرد بی نظیر شهرداری مراغه در آماده سازی شهر در استقبال از بهار اشاره کرد و افزود: ستاد استقبال از بهار شهرداری مراغه عملکرد مثبت و کم نظیری داشت که نصب المان های متنوع نوروزی ، اکران المان های نوری و همچنین محوطه سازی و گلکاری سطح شهر بخصوص محوطه سازی آثار تاریخی سندی بر این مدعی است.
وی در ادامه به ضرورت احداث پیاده راه خیابان شهید بهشتی مراغه اشاره کرد و افزود:پیاده راهها معابری با بیشترین نقش اجتماعی هستند که در آن تسلط کامل با عابر پیاده بوده و می تواند به صورت کوچه ، بازار ، بازارچه یا مسیری در میدان و کنار سواره رو احداث و محلی برای گذران اوقات فراغت باشند.
مهندس علیخانی تصریح کرد طرح پیاده راه را می‌توان از مناظر مختلف به ویژه با رویکرد اقتصادی بررسی کرد. بدون تردید پیاده راه سازی خیابان‌ بر دو بخش اقتصادی شامل صنعت گردشگری و قیمت واحدهای صنفی تأثیرگذار خواهد بود و همگان انتظار دارند با اجرای آن شاهد جذب گردشگران و رونق کسب و کار واحدهای صنفی موجود در این خیابان‌ باشیم، اتفاقی که در سایر شهرها مشابه رخ داده و کسب و کار کسبه این مناطق رونق یافته است.

افتتاح دومین پارک اختصاصی بانوان با حضور استاندار آذربایجان شرقی در مراغه
پارک بانوان آنالار که دومین پارک اختصاصی بانوان در مراغه میباشد با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد به دست استاندار آذربایجان شرقی افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، با پایان انجام عملیات احداث پارک بانوان آنالار که دومین پارک اختصاصی ویژه بانوان در مراغه میباشد در سالروز میلاد با سعادت منجی عالم بشریت و با حضور استاندار آذربایجان شرقی ، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مراغه و سایر مسئولین شهرستانی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
مهندس احمدی شهردار مراغه در مراسم افتتاح این پارک ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت روز معلم گفت : این پارک ویژه بانوان و با هدف ایجاد مکانی مناسب و امن برای ورزش بانوان به منظور افرایش سطح سلامت و تندرستی بانوان گرامی احداث شده است.
وی افزود: فراهم ساختن شرایط روحی و روانی مناسب برای بانوان نقش موثری در انجام وظایف آن‌ها در کانون گرم خانواده و جامعه دارد، لذا احداث پارک بانوان و ایجاد امکاناتی از قبیل مکان‌ های ورزشی، رفاهی، تفریحی در این مجموعه جهت افزایش سلامت روح و روان زنان حائز اهمیت است.
شهردار مراغه بیان کرد: از آنجایی که پارک‌ های مخصوص بانوان مکانی مناسب با وجود امکانات رفاهی خاصی هستند که زنان و دختران می‌توانند در این فضا ورزش و تفریح کنند، لذا مهم‌ترین هدف و ضرورت احداث این پارک‌ها تقویت روحیه، نشاط، شادابی و تخلیه انرژی این قشر جامعه در محیطی امن است.
مهندس احمدی در ادامه به حمایت های اعضای شورای اسلامی شهر مراغه در احداث پارک بانوان آنالار اشاره کرد و افزود اگر امروز شاهد افتتاح و بهره برداری این پارک با چنین فضا و امکاناتی هستیم قطعا حاصل تلاش شبانه روزی پرسنل خدوم شهرداری و همچنین حمایت های بی دریغ و صادقانه اعضای شورای اسلامی شهر می باشد.
در ادامه حاج یحیی غلامی رئیس شورای اسلامی شهر مراغه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و گرامیداشت مقام والای معلم از تلاش های کارگران، پیمانکاران و تمامی تلاشگرانی که در احداث دومین پارک بانوان نقش آفرینی کردند قدرانی نمود.
رئیس شورای اسلامی شهر مراغه با بیان اینکه جامعه پویا مبتنی بر ایمان الهی راهی جز سرمایه گذاری بر کانون خانواده و ستون خانواده یعنی مادران ندارد گفت: بعضی از امکانات و تجهیزات موجود در شهر شاید در نگاه اول جز ضروریات و مسائل مهم نباشد، اما با دقت بیشتر و تمرکز در آن میتوان به عمق اهمیت و اثرگذاری آن پی برد که یکی از این امکانات، فضای تفریحی· ویژه بانواناست.
وی خاطرنشان کرد: سازگاری با ارزش‌‏های دینی و اسلامی، تامین امنیت روانی، اجتماعی و فیزیکی، کارکرد فرهنگی و اجتماعی و زیست ‌محیطی و سازگاری کالبدی با نیازهای جمعیت از دیگر مزایای احداث این مجموعه فرهنگی است.
گفتنی است این پارک در محله گلستان واقع در کمربندی شرقی احداث شده است.
مشخصات اجرایی پارک بانوان ۲
ردیف موضوع حجم عملیات
۱ عملیات خاکی ۳۳۰۰متر مکعب
۲ عملیات بنایی سنگی ۱۶۰۰متر مکعب
۳ جدول گذاری ۲۷۰۰مترطول
۴ کفپوش ۳۵۰۰مترمربع
۵ دیوار محوطه ۳۵۰مترطول
۶ پیست دوچرخه سواری ۴۰۰مترطول
۷ ساختمان نگهبانی و مدیریت ۳۰مترمربع
۸ ساختمان سرویس بهداشتی ۳۰مترمربع
۹ فضای بازی کودکان ۲۰۰مترمربع
۱۰ فضای سبز ۸۵۰۰مترمربع
۱۱ احداث واحد تجاری ۲۷متر مربع
۱۲ آسفالت ریزی مسیر دوچرخه سواری ۱۵۰۰متر مربع
بهسازی خیابان گلستان
ردیف موضوع حجم عملیات
۱ احداث کانال سنگی با پوشش دال بتنی ۱۵۰مترطول
۲ جدول گذاری ۲۰۰مترطول
۳ احداث پل با لوله های ۱۲۰۰سیمانی ۱۲مترطول
۴ لوله گذاری با لوله پلی اتیلن ۷۰۰ ۱۲مترطول
۵ آسفالت ریزی ۰
کل مساحت مجموعه:۱۴۰۰۰متر مربع
کل اعتبار هزینه شده عمرانی :۱۰ میلیارد ریال

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز