گشایش‌های برجام نبود کشور خفه می‌شد

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به تصویب لایحه CFT در مجلس و احتمال تایید آن در شورای نگهبان گفت: احتمال دارد که شوای نگهبان به این لایحه ایراد بگیرد و لایحه به مجلس بیاید، مجلس رای بدهد و به مجمع برود اما با شواهدی که وجود دارد اراده نظام بر این است که این لایحه مصوب شود.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفت‌وگو با خبر نگاران در مورد مخالفت‌هایی که در مجلس و خارج از مجلس با این لایحه شد اظهار داشت: مجلس محل اختلاف آراء است و باید به آراء مخالف و موافق احترام بگذاریم .
این نماینده اصلاح طلب مجلس با اشاره به سخنان مخالفان در مورد برجام گفت: ما در برجام ضرر نکردیم، ما با برجام اجماع بین المللی علیه ایران را شکستیم. الان امریکا در انزوا است درست است که زورش می رسد تحریم ها را ادامه می دهد ولی ما بابرجام اجماعی را که علیه ایران در زمان اوباما بود را شکست دادیم، اینکه در شورای امنیت فقط آمریکا علیه ایران رای می دهد و بقیه اعضا به نفع ایران رای می دهند از ثمرات برجام است .
وی ادامه داد: گشایش‌هایی که در کشور طی دوسال گذشته ایجاد شد با برجام اتفاق افتاد که اگر این گشایش‌ها نبود کشور خفه می ‌شد، بخشی از عدم اجرای برجام به دلیل تحرکات خودمان بوده است. از سال ۹۴ این لوایح مطرح بود اگردر مورد این لوایح تصمیم گیری می شد برجام می توانست عمل کند. دربعضی جاها که برجام می خواست عمل کند موانعی وجود داشت که از جمله این موانع عدم تصمیم گیری در مورد این لوایح بود کسانی که مانع تصویب این لوایح طی دو سه سال اخیر بودند خودشان به تاثیر گذاری کمتر برجام کمک کردند و حالا برجام را چماق می کنند که ایران به FATF نپیوندد.
این عضو فراکسیون امید تصریح کرد: پیامی که تصویب CFT برای دنیا داشت این بود که نظام جمهوری اسلامی یک سازوکار دموکراتیک و عقلانی است .
نماینده تهران خاطر نشان کرد: آمریکا میخواست به جهان القاء کند که ایران حاضر نیست با دنیا کار کند وبه این طریق اجماعی را که دردنیا در حمایت ازایران وجود دارد را بشکند، سازوکارهای اتحادیه اروپا به شرطی می تواند عمل کند که این موانع وجود نداشته باشد که با تصویب این لایحه یعنی موانع برای سازوکارهای ویژه اروپا نیز ازسر راه ما برداشته شد البته معلوم نیست در آینده چه پیش می آید، با تصویب این لوایح و پیوستن ایران به FATF معجزه اتفاق نمی افتد و فتح الفتوح نیز نیست ولی یکی از هزاران مانع ما برداشته می شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از