روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 638
  • 702
  • 1,334,839
گشایش دفتر نمایندگی گمرک استان در شهرستان ملکان

ناظر گمرکات آذربایجان‌شرقی گفت: به منظور سهولت در صادرات انگور و کشمش ملکان به زودی دفتر نمایندگی گمرک استان در این شهرستان گشایش می‌یابد.
علی اصغر عباس زاده در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان ملکان افزود: پرونده گشایش این دفتر در گمرک کشور در حال بررسی بوده و احتمالاً طی یکی دو ماه آینده مجوز این نمایندگی صادر خواهد شد.
وی افزود: تا زمان گشایش دفتر نمایندگی ملکان، گمرک استان آماده است به صورت سیار در شهرستان ملکان و حتی در سر باغات حضور یافته و کارهای گمرکی انگور و کشمش را انجام دهد.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان نیز در این جلسه از اختصاص ۱۴۷ میلیارد ریال یارانه انگور به استان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه حجم بیشتر باغات انگور استان در ملکان می‌باشد؛ مبلغ ۱۲۵ میلیارد ریال از کل اعتبار به شهرستان ملکان اختصاص یافته است.
وی افزود: یارانه انگور با تصویب هیات دولت از ۲۰۰ هزار تومان به ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافته و به زودی به حساب تاکداران واریز خواهد شد.
فرماندار ملکان نیز در ادامه جلسه با اشاره به وجود ۱۱ هزار هکتار باغات انگور در این شهرستان بر ضرورت ایجاد کارخانجات صنایع تبدیلی مرتبط تاکید کرد و گفت این کار باعث افزایش قیمت محصول انگور و کشمش و از طرفی باعث اشتغال‌زایی جوانان این منطقه می‌شود.
وی همچنین بر تاسیس سردخانه انگور در ملکان تاکید کرد و گفت: می توان با ایجاد سردخانه انگور در ملکان انگور ملکان را برای فصول مختلف ذخیره و در مواقع مناسب روانه بازار کند.
وی ادامه داد: در شهرستان ملکان بیش از ۱۴ نوع انگور تولید می‌شود که در صورت داشتن سردخانه می‌توان این مقدار انگور را برای فصول مختلف ذخیره کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز