روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 44
  • بازدید دیروز: 727
  • کل بازدید ها: 488,251
گفتمان سازی مفاهیم غیرعامل ضرورت جامعه است

گفتمان سازی مفاهیم غیرعامل ضرورت جامعه است

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی گفت: هدف سازمان پدافند غیرعامل کشور گفتمان سازی و فرهنگ سازی مفاهیم غیرعامل است و اگر ما در سطح جامعه بتوانیم به آحاد مردم آموزش های لازم را بدهیم، در برابر تهدیدات مصون خواهیم ماند.

احمد جهانسری، در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر تبریز با تاکید بر اهمیت آموزش در توجیه افکار عمومی در این مقوله، گفت: آموزش های همگانی ضرورت انکارناپذیر پدافند غیرعامل است.
وی اظهارکرد: پدافند غیرعامل موضوعی فرابخشی است و نیاز به همراهی همه آحاد جامعه دارد، چون هدف از پدافند غیرعامل استفاده از فرصت های بهتر برای حفظ پایداری بیشتر در جامعه است.
وی اضافه کرد: دشمن در بخش های متفاوت اعم از سایبری، زیستی، فرهنگی و اجتماعی سناریوهای جدیدی طراحی کرده که آگاهی از این سناریوها و پاسخ قاطع به آن باید در دستور کار قرار گیرد.
مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی با بیان اینکه دشمنان اسلام و ایران از دشمنی خود دست نخواهند کشید، گفت: اگر فکر کنیم که قدرت های بزرگ از دشمنی خود دست خواهند کشید خیال خام است .
وی با اشاره به اینکه امروزه تغییر در مولفه های دفاعی اتفاق افتاده ادامه داد: دشمنان ایران اسلامی می دانند که اگر جنگ سخت شروع کنند تنها شروع کننده خواهند بود و پایان جنگ دست آنها نخواهد بود .
جهانسری اضافه کرد: اگر به مرزهای خاکی ما نگاه نا درستی شود واکنش نشان داده می شود اما در فضای مجازی مرزهای مشخصی وجود ندارد و تا زمانی که با فضای سایبری و مجازی آشنا نشده ایم نخواهیم دانست که حدود و مرزهای فضای مجازی تا کدام قسمت هاست.
وی با اشاره به اینکه در فضای سایبری ما مصرف کننده هستیم و از فناوری وارداتی استفاده می کنیم، یادآورشد: همه اطلاعات خود را در سیستم های کامپیوتری ذخیره می کنیم اما اگر شیوه درست استفاده از این ها را ندانیم اطلاعات ما در معرض خطر خواهند بود .
مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی گفت: کودکان ما هر چند نزدیک خانواده هستند اما غرق در گوشی ها و فضای مجازی هستند و باید نسبت به این موضوع خانواده ها حساس باشند .

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز