روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
گلایه الکترونیکی اموراقتصادی از دستگاه ها

سرویس اقتصادی ساقی آذربایجان/ پنجمین جلسه کارگروه کمیته امور اقتصادی استان با گلایه های کارشناسان معاونت امور اقتصادی استانداری از شهرداری شروع گردید .
دراین جلسه، روحی ، کارشناس این معاونت با طرح موضوع بهبود فضای کسب و کار استان اذعان کرد: با توجه به نقش بسیار مهم شهرداری در ارتقای رتبه استان ، علیرغم تاکید شهردار در جلسه قبل، متاسفانه بدنه این نهاد خدمت رسان مقاومت می کند. وی پیشنهاد کرد برای رفع موانع این ارتباط و همکاری جلسه ای با معاونتهای تخصصی شهرداری در استانداری تشکیل شود تا اقدامات لازم تسریع گردد.
اشاره روحی به تدوین و اجرای پنجره واحد شهری بود که به همت دولت به منظور ارتقای همکاری شهرداری با سیستم دولت الکترونیک مورد بهره برداری قرار میگیرد.
وی با اذعان بر اینکه پایه و بیس این کار آماده شده است اظهار امیدواری کرد با پیوستن کامل شهرداری به این طرح رتبه کسب و کار کشور درجهان ۴ پله بهبود خواهد یافت.
وی در خصوص رصد سرمایه گذاری در استان از عدم ارسال جواب استعلامات از تهران خبر داده و گفت متاسفانه این فاز کار هنوز عملیاتی نشده است.
کم کاری بهزیستی و جهاد کشاورزی
پورعباس مدیرکل امور اقتصادی استان در گزارشی، اقدامات دستگاه ها در خصوص پنجره واحد شهری با اشاره به همکاری ۱۴ دستگاه ، بهزیستی و جهادکشاورزی را تنها دستگاه هایی اعلام نمود که برای موضوع تجمیع فرآیندها تا کنون با این مدیریت جلسه تشکیل نداده اند.
وی با اشاره به عملکرد مــناسب شرکت آب و فاضلاب استان گفت :تمام فرایندهای استعلامی این دستگاه الکترونیکی شده و به میزان زیادی فرایند استعلام ها کاهش یافته است.
وی همچنین به گلایه این سازمان از شهرداری ها اشاره کرد و گفت: بعضی از استعلام های این سازمان از شهرداری از سه ماه تا یکسال به طول می انجامد.
پورعباس از شهرک های صنعتی نیز گلایه نمود که تا کنون اقدامی در باره لینک شدن با کمیته دولت الکترونیک انجام نداده است چرا که ۲۴ استعلام در شهرک ها انجام میشود واین پروسه بسیار طولانی است .
وی تایید یو تی ام توسط منابع طبیعی و تمکین بقیه دستگاهها را عامل از بین رفتن گلوگاه فساد دانست.
در ادامه این جلسه ، نجاتی رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان و همچنین فتحی مدیرکل جهاد سازندگی استان از عملکرد این دستگاه ها در راستای همکاری با پنجره واحد خدمات الکترونیکی دولت پرداختند.
فتحی به برگزاری جلساتی در این خصوص و همچنین نجاتی از کاهش مدت زمان فرایند صدور مجوز صنعتی از دو سال به ۶۰ روز اشاره نمودند.
دکتر بهبودی معاون برنامه ریزی استاندار در مصاحبه اختصاصی با ساقی آذربایجان با تاکید بر درستی این دغدغه ها اظهار داشت متاسفانه شرایط اقتصادی کشور نقش مهمی در اتخاذ چنین تصمیاتی داشته است که باید حتما مورد توجه قرار گیرد .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز