روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 253
  • 351
  • 1,279,786
گلریزان باستانی کاران جشنی برای تقویت روحیه پهلوانی است

رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و پهلوانی جمهوری اسلامی ایران گلریزان باستانی کاران را جشنی برای تقویت روحیه پهلوانی در جای جای ایران زمین دانست و گفت: این جشن با نیت حمایت از نیازمندان و احیای فرهنگ پسندیده انفاق در نزد ورزشکاران برگزار می شود.
علی دادگر در جشن گلریزان در شهرستان سلماس آذربایجان غربی که با هدف حمایت از بیماران سرطانی و سخت درمان برگزار شد، افزود: هدف اساسی از برگزاری این جشن ها فقط جمع آوری کمک های مردمی نیست.
وی به برگزاری چهارمین دوره مسابقات زورخانه ای و پهلوانی کشورهای اسلامی به میزبانی جمهوری آذربایجان در آینده اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران با حضور پر رنگ در این مسابقات، رشته اصیل ورزشی – ایرانی خود را که جلوه ای از وحدت و همبستگی کشورهای اسلامی است، به جهانیان نشان می دهد.
مدیرکل ورزش و امور جوانان آذربایجان غربی نیز گفت: فلسفه ورزش جوانمردی، فتوت و پاکدامنی است و امروز جامعه ورزش و پیشکسوتان ورزشی سلماس با برگزاری این جشن نشان دادند که از مناعت طبع بالایی برخوردار هستند.
عبدالله چمن گلی افزود: تشکیل سمن های فرهنگی، ورزشی و خیریه که منش پهلوانی را تبلیغ می کنند و هدف اصلی آنها دستگیری از نیازمندان، مستمندان و به خصوص بیماران صعب العلاج است، از برنامه های اولویت دار این اداره کل به شمار می رود.
پرویز هادی، قهرمان کشتی ایران نیز که در این جشن گلریزان حضور داشت، گفت: پهلوانی و کمک به نیازمند در دین و مذهب ما ریشه دارد و یکی از اصلی ترین آداب ورزشی ایرانیان رعایت مواردی از قبیل فروتنی، از خود گذشتگی، مردانگی و کمک به نیازمندان جامعه در کنار ورزش است.
به گزارش ایرنا در این حرکت خداپسندانه باستانی کاران و پیشکسوتان ورزشی شهرستان سلماس با اهدا ۵۰۰ میلیون ریال به کمک بیماران صعب العلاج شتافتند.
گلریزان از رسم‌های شیرین و معروف زورخانه است که برای قدردانی از زحمت های پیشکسوتان این رشته ورزشی برگزار می‌شود و در آخر ۲ جوان ورزشکار ۲ طرف لنگی را می گیرند و دور می‌خورند تا مردم پول در آن لنگ بیاندازند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز