روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
گمانه زنی رویتر درباره شانس تیم های آسیایی ایران تنها شانس صعود از مرحله گروهی جــام جهانی

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: نتایج ضعیف به همراه تغییر سرمربی در آستانه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، روند آماده سازی تیم های ملی آسیایی راه یافته به این رویداد بزرگ را به چالش کشانده بطوریکه ایران تنها کشور آسیایی دارای شانس صعود از مرحله گروهی این رقابت هاست.
رویترز در این گزارش به نقل از ‘مایکل چرچ’ نویسنده مطرح دنیای فوتبال ادامه داد: کنفدراسیون فوتبال آسیا با داشتن پنج نماینده در جام جهانی سال جاری در روسیه، بیشترین آمار تیم های ملی شرکت کننده از منطقه آسیا را در ادوار برگزاری این رویداد ثبت کرده است؛ با این حال در بین تیم های حاضر، تنها یک تیم بدون تغییر سرمربی پا به این جدال بین المللی خواهد گذاشت.
در این گزارش آمده است: «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با ۷ سال حضور مقتدر در راس کادر فنی این تیم، با آرامش به مراتب بیشتری نسبت به همتایان نامطمئن ژاپنی، کره ای، سعودی و استرالیایی خود وارد روسیه خواهد شد.
فدراسیون فوتبال ژاپن در اقدامی تعجب آور، هفته گذشته سرمربی بوسنیایی خود را برکنار و ‘آکیرا نیشینیو’ را به جای وی انتخاب کرد؛ «آنگه پوستکوگلو» سرمربی تیم استرالیا نیز از سمت خود کناره گیری کرده و ‘برت فن مارویک’ سرمربی هلندی تیم ملی عربستان سعودی نیز از ادامه همکاری با سعودی ها منصرف شده است.
در این میان کره جنوبی که شکست در برابر قطر، امیدهای نهمین حضورشان در جام جهانی را در معرض خطر قرار داده بود، با اخراج ‘اولی اشتیلیکه’ آلمانی و جایگزین کردن ‘شین تایه یونگ’ به جای وی، دست کم فرصتی هرچند محدود برای پیکربندی تیم مد نظرش را اختیار وی قرار دادند. در واقع بدست آوردن دو تساوی ارزشمند در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در برابر ایران و ازبکستان، ماندگاری ‘یونگ’ را تضمین کرد. در میان نابسامانی اوضاع نمایندگان آسیا، وضعیت عربستان از همه وخیم تر است؛ این تیم در حالی خود را برای دیدار افتتاحیه مقابل روسیه میزبان، مهیا می کند که سرمربی پیشین خود یعنی ‘ون مارویک’ را روی نیمکت تیم ملی استرالیا ملاقات خواهد کرد.
سرمربی تازه وارد ژاپن نیز در مصاحبه ای از عزم شاگردانش برای راهیابی به مرحله حذفی این رقابت ها خبر داده است؛ اما با نگاهی کلی می توان دریافت که تیم ملی ایران که در رده بندی اخیر فیفا در پله سی و ششم قرار گرفته است، برغم همگروه شدن با تیم های اسپانیا، پرتغال و مراکش، اصلی ترین شانس موفقیت و صعود بین تیم های آسیایی حاضر در این رقابت ها محسوب می شود.
با این حال روابط پر تنش کی روش با مقامات ایرانی، ماندگاری این مربی کهنه کار و با ثبات را نیز تهدید می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز