روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 538
  • 0
  • 1,098,618
یادگیری هنگام خواب غیرممکن است

تحقیقی جدید نشان می دهد یادگیری مطلبی تازه هنگام خواب غیر ممکن است زیرا مغز هنگام خواب نمی تواند اطلاعات را درک و از آنها بیاموزد.
توانایی یادگرفتن مطلبی تازه هنگام خواب که به Hypnopedia مشهور است که رویای دانش آموزان و دانشجویان برای آماده سازی امتحانات است.
محققان موسسه ULB Neuroscience در بروکسل در تحقیقی جدید متوجه شده اند قابلیت های یادگیری انسان در خواب محدود است. محققان برای این منظور اسکنرهای پیشرفته مغزی را به شرکت کنندگان متصل کردند تا هنگام خواب و بیداری آنها را رصد کننند.
در مرحله بعد دانشمندان اصواتی را به طور تصادفی یا از بخشی از سه الگوی متمایز برای شرکت کنندگان پخش کردند. شرکت کنندگانی که خواب بودند هنگام ردیابی شباهت های اصوات هیچ فعالیت مغزی از خود نشان ندادند. اما شرکت کنندگانی که بیدار بودند برای انتخاب الگوی اصوات ثبت شده با کمی مشکل روبرو شدند.
به این ترتیب محققان نتیجه گرفتند هر چند مغز انسان می تواند اصوات را هنگام خواب ثبت کند اما نمی تواند اطلاعات را درک و از آنها بیاموزد.
مطالعات پیشین درباره Hypnodedia نیز نشان داده بود مغز انسان نمی تواند هنگام استراحت اطلاعاتی که می شنود را بررسی کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز