روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 541
  • 1,001
  • 1,356,880
یونسی: بین مسجد و کلیسا و کنیسه هیچ جنگی نیست

دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی گفت: افراطی گری و فجایعی که امروز با نام خدا و دین به جهان تحمیل شده، فقط به دست علمای دینی پایان می یابد.
علی یونسی در ششمین دور نشست مرکز بین المللی گفت وگوی ادیان تاکید کرد: بین مسجد و کلیسا و کنیسه هیچ جنگی نیست.
وی که در حضور میهمانان عالی مقام مسیحی ارتدکس یونان سخن می گفت، افزود: جنگ دین علیه دین و مذهب علیه مذهب باید تمام شود.
یونسی تصریح کرد: در ایران اسلامی دهها کلیسا و کنیسه و مراکز عبادی در امنیت کامل مراسمات خود را دارند و حتی تعداد کلیساها بیش از مورد نیاز مسیحیان ایران است در حالیکه خبر داریم که در برخی کشورهای اروپایی حتی یک مسجد برای مسلمانان وجود ندارد.
دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی ادامه داد: اقدام دکتر روحانی رییس جمهوری ایران برای اعلام «دستیابی به جهان عاری از خشونت» که مقبول اعضای سازمان ملل قرار گرفت، بی شک حرکت و دعوت مهمی برای هم اندیشی و عزم عمومی در جهت مقابله با خشونت بویژه خشونت دینی است.
وی گفت: دکتر روحانی علاوه بر طرح این پیشنهاد در مجمع سازمان ملل و سطح جهانی، در سطح داخل کشور نیز «منشور حقوق شهروندی» را از نظر علما و اندیشمندان گذراند و من را به عنوان مسوول اول اجرای دقیق آن در دولت مامور کرد.
یونسی افزود: بین همه ادیان توحیدی در ایران همزیستی سطح بالایی وجود دارد و پیروان همه ادیان در ایران از آزادی کامل برخوردارند
ششمین دور نشست دینی مرکز بین‌المللی گفت‌ وگوی ادیان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و کلیسای ارتدوکس یونان با موضوع «عقلانیت دینی؛ راهکار مقابله با خشونت و افراط‌گرایی»، در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با حضور هیاتی از مقامات عالی رتبه کلیساهای مسیحیان یونان برگزار شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز