روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
یک‌چهارم جمعیت آذربایجان شرقی بد مسکن هستند

مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: در استان ما حدود یک میلیون نفر یعنی یک‌چهارم جمعیت استان در بدمسکن هستند.
توحید اخلاقی مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار آذربایجان شرقی اظهار کرد : کلانشهرها با چالش‌های جدی مواجه هستند و عملکرد این ستاد در بهبود وضعیت شهرستان‌ها بسیار تاثیرگذار است.
وی ادامه داد: باید تمام دستگاه‌های اجرایی با برنامه‌ریزی لازم در فعالیت‌های ستاد بازآفرینی شهری پایدار مشارکت داشته باشند ولی متاسفانه تاکنون این‌چنین نبوده است.
مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی همچنین افزود: بر اساس آخرین آمار ۱۹میلیون نفر بدمسکن در سطح کشور وجود دارند که در استان ما نیز حدود ۱میلیون نفر یعنی یک‌چهارم جمعیت استان بدمسکن هستند.
وی خبر داد: همچنین آمار نشان می‌دهد افزایش جمعیت در شهرها با ثبات نسبی مواجه است و شتابی که در گذشته بود، دیگر رخ نخواهد داد.
اخلاقی در ادامه به اهمیت توجه به حاشیه شهرها و مقاوم‌سازی آن‌ها اشاره کرد و گفت: برای به‌سازی و احیای بافت‌های ناکارآمد شهری باید با همکاری دستگاه‌های مختلف ساماندهی‌های لازم انجام شود.
وی به تجربه ناموفق مسکن مهر اشاره کرد و افزود: متاسفانه برای مسکن مهر مکان‌یابی مناسب انجام نشده بود و ارائه خدمات بیش از انتظار سخت بود و برای عملی‌شدن آن اعتبارات سنگینی باید دولت متقبل می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: اهمیت چالش‌های شهری بسیار مهم است و برای همین باید این موضوع جزو اولویت‌های دستگاه‌های اجرایی قرار بگیرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز