روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 476
  • 1,575
  • 1,392,912
یک خانم به عنوان سخنگوی دولت انتخاب شود

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: رئیس جمهوری تغییرات در وزارت خانه ها و استفاده از زنان و جوانان می تواند برنامه های خود را در دولت دوازدهم پیش ببرد.
شهربانو امانی در گفت‌وگو با خبرنگار ان در رابطه با ترکیب دولت دوازدهم گفت: دولت دوازدهم باید دو ویژگی‌ که آقای روحانی در گردهمایی‌های انتخاباتی بیان کردند، داشته باشد؛ نخست، بحث حضور زنان و دیگر جوان‌گرایی.
آواربرداری در دولت یازدهم به سختی اتفاق افتاد
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه آواربرداری در دولت یازدهم به سختی اتفاق افتاد، تصریح کرد: رئیس جمهور باید کسانی را انتخاب کند که پیشران برنامه‌های چهار سال دولت باشند. دولت دوازدهم باید پاسخگویی و تعامل بیشتری داشته باشد. ما باید از جوانان متعهد در وزارتخانه، معاونت‌های ریاست جمهوری و بدنه و مدیریت میانی از حضور زنان و جوانان حداکثر استفاده را داشته باشیم.
امانی تاکید کرد: دولت دوازدهم با مدیریت بهتر از قبل باید ایراداتی که در دولت یازدهم وجود داشت را برطرف کند.
وزارت علوم باید دچار تغییرات اساسی شود
او در پاسخ به این سوال که کدام وزارتخانه‌ها باید دستخوش تغییرات شوند؟ خاطرنشان کرد: معتقدم وزارت علوم باید دچار تغییرات اساسی شود. وزیر علوم کارهای خوبی انجام داده است اما در دولت دوازدهم باید وزیری دیگر جایگزین ایشان شوند. امیدوارم در دولت دوازدهم شاهد باشیم که روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور از مدیریت زنان و جوانان حداکثر استفاده را ببرد.
یک خانم هم می‌تواند وزیر آموزش و پرورش باشد
این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی به وزارت آموزش و پرورش نیز اشاره کرد و ابراز داشت: هرچند وزیر آموزش و پرورش سال گذشته رای اعتماد خود را از مجلس گرفت اما تغییراتی در این وزارتخانه لازم است. من فکر می‌کنم رئیس جمهور نیز بخواهند در آستانه سال تحصیلی جدید وزارتخانه بی‌عیب و نقصی در این رابطه داشته باشند. البته لازم به یادآوری است که یک خانم هم می‌تواند وزیر آموزش و پرورش باشد.
استفاده از زنان در وزارت خارجه بیشتر شود
امانی با بیان اینکه تنها یک سفیر زن در دولت یازدهم وجود دارد، یادآور شد: وزارت امور خارجه با راهبری آقای دکتر ظریف عملکرد قابل قبولی داشته است اما دولت یازدهم حضور زنان را برای نقش‌آفرینی بیشتر در این وزارتخانه مهیا نکرده است. ما به حد کافی نیروی با تجربه در بدنه وزارت امور خارجه داریم و باید از آنها استفاده شود.
یک خانم به عنوان سخنگوی دولت انتخاب شود
او با بیان اینکه بیش از دو سوم وزارتخانه نیروهای تازه نفس را به سرکار بیاورند، گفت: اشخاصی که همدل با دولت نیستند و چوب لای چرخ دولت می‌گذارند باید برکنار شوند. به طور مثال، دفتر رئیس جمهوری باید تغییراتی اساسی در تیم اطلاع‌رسانی انجام دهد و یک خانم را به عنوان سخنگوی دولت انتخاب کند و حتی می‌توان یک زن را مسئول خبرگزاری مهم دولت قرار داد.
این فعال سیاسی ‌اطلاح‌طلب با اشاره به گردهمایی‌های انتخاباتی اظهار داشت: آقای روحانی به خوبی می‌داند زنان هرکجا سخنران مراسم بودند توانستند با تغییر نگرش افراد را به پای صندوق‌های را بیاورند./ایلنا

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز