روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 1
  • 393
  • 594
  • 995,985
یک ‌میلیون دانش‌آموز نیازمند حمایت در برابر آسیب‌های اجتماعی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: یک‌میلیون دانش‌آموز در کشور نیازمند حمایت‌های بیشتری در برابر آسیب‌های اجتماعی هستند.
سلمان خدادادی در همایش خیرین مدرسه ساز کشور در مشهد اظهار کرد: شاخص توسعه یافتگی در دنیا نیروی انسانی کشورهاست و تربیت نیروی انسانی نیازمند فضاهای آموزشی مناسب است که خیرین در این مهم نقش بسیار پررنگی دارند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: ۱۴ میلیون دانش آموز در کشور وجود دارد که برای تربیت این دانش آموزان نیازمند مکان مناسب هستیم و ساخت این فضاها نیز نیازمند دقت و ظرافت بسیاری است.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: ۱ میلیون از دانش آموزان کشور بیشتردر معرض آسیب های اجتماعی قراردارند که ۴۰۰ هزار نفر از آنها نیاز به امدادهای اورژانسی و ۱۰۰ هزار نفر نیازمند کمک های آنی هستند.
وی گفت: در کنار ساخت مدرسه باید ساخت مراکز فرهنگی،کتابخانه واردوگاه برای پرورش فکری دانش آموزان نیز مورد توجه باشد چرا که اگر دانش آموزی آسیب ببیند در آینده برای جبران و درمان این آسیب ها هزینه های بسیاری باید انجام شود.
سلمان خدادادی تاکید کرد: بررسی هایی که انجام شده نشان داده مدارسی که توسط خیرین ساخته می شود بسیار مقاوم تر از مدارسی است که توسط دولت ساخته شده است چرا که خیرین با عشق و علاقه به این کار می پردازند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این قبیل همایش ها در مناطق محروم نیز باید برگزار شود تا خیرین و مدیران از نزدیک نیز با مشکلات آشنا شوند کما اینکه در حوزه انتخابیه بنده ۲۰ مدرسه توسط خیرین ساخته شده است و فقط یک مدرسه توسط دولت ساخته شده که جای تامل دارد.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس افزود:خیرین مدرسه ساز مجلس و نمایندگان را در کنار خود ببینند و هر قانونی که مانعی بر سر کارهای آنها ایجاد کرده است را با ما در میان گذاشته تا برای اصلاح آن اقدام کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز