روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۱
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 22
  • بازدید دیروز: 761
  • کل بازدید ها: 487,502
۱۰ هزار کودک بی‌سرپرست در آذربایجان‌شرقی بدون حامی هستند

۱۰ هزار کودک بی‌سرپرست در آذربایجان‌شرقی بدون حامی هستند

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد آذربایجان شرقی با اشاره به کمک ۷۹ میلیارد ریالی حامیان به ایتام و فرزندان خانواده های نیازمند استان، گفت: در زمان حاضر ۱۰ هزار و ۴۰۰ فرزند زیر ۱۸ سال بدون حامی هستند.علی حداد در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هشت هزار حامی در قالب طرح محسنین چتر حمایتی خود را بر چهار هزار و ۷۸۵ فرزند خانواده های نیازمند آذربایجان شرقی گسترانیده اند، اظهارکرد: طرح اکرام ایتام و محسنین سفره‌ بابرکتی است که با پیروی از سیره‌ علوی گشوده شده و تا حد زیادی از مشکلات مادی و معنوی ایتام و فرزندان خانواده های نیازمند کاسته است.

وی با اشاره به اینکه خانواده طرح محسنین شامل آن دسته از خانواده های نیازمند است که دارای سرپرست بیمار، معلول، ازکار افتاده و یا زندانی هستند، افزود: در قالب این طرح هم در شش ماهه نخست امسال افزون بر ۲۰ میلیارد ریال به فرزندان نیازمند کمک کرده اند. حداد اظهارکرد: طرح محسنین شامل حمایت مستمر از فرزندان غیر یتیم است و حامیان می توانند با انتخاب خانواده مورد نظر همراه با اهدای حدود ۷۰۰ هزار ریال ماهانه نیازهای این عزیزان را تامین کنند.

وی اظهارکرد: فرزندان مشمول طرح محسنین، دارای شناسنامه با اولویت نیازهای خانواده هستند که به محض مراجعه حامی نوع نیاز فرزند و خانواده در اختیار حامی قرار داده می شود و پس از آن کمک های حامی با اطلاع و ارائه بیلان ماهیانه و سالیانه به فرد خیر، صرف اموری مانند خرید مسکن، تامین جهیزیه، درمان و تحصیل می شود.

حداد از چتر حمایتی ۲۹ هزار حامی نیکوکار استان به چهار هزار و ۶۷۸ یتیم تحت حمایت در قالب طرح اکرام ایتام خبر داد و خاطرنشان کرد: این حامیان در شش ماهه نخست امسال ۵۹ میلیارد و ۷۲۱ میلیون ریال به ایتام تحت حمایت کمک کرده اند.

وی گفت: طرح اکرام خانواده ها شامل کمک به ایتام نیازمند و محروم تحت حمایت است که هر یتیم به طور متوسط ۲ میلیون و یکصد هزار ریال مساعدت از حامیان دریافت می کند.

تعداد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در آذربایجان شرقی۷۰ هزار خانوار است و از این تعداد ۳۷ هزار خانوار به علت فوت سرپرست و ۲۵ هزار خانوار به علت از کارافتادگی دایم سرپرست تحت پوشش هستند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز