روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 63
  • 899
  • 1,048,480
۱۲۲۰۰ نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری در استان

مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی از پرداخت ماهانه ۱۶۰میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری به ۱۲هزار و ۲۰۰ نفر در سطح استان خبر داد.
جعفر سمساری در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری در این استان در مقایسه با سال های گذشته تغییر چندانی نکرده و این رقم را می توان ثابت دانست.
وی افزود: در حال حاضر تامین اجتماعی استان بیش از دو میلیون نفر از جمعیت استان را تحت پوشش خود قرارداده و در حال حاضر ماهانه دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان مستمری بازنشستگی به ۱۶۷ هزار مستمری بگیر این سازمان در استان پرداخت می کند.
سمساری با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد خدمات سازمان متبوع وی در استان به صورت غیرحضوری انجام می شود اظهار داشت: طرح ساختار نوین خدمات بیمه ای در تمام شعب آذربایجان شرقی انجام می شود که در کنار آن برای سرعت بخشیدن به ارایه خدمات تامین اجتماعی، چند پیشگی همکاران در شعب پیگیری می شود.
مدیرکل تامین اجتماعی استان در ادامه با اشاره به وضعیت فضای کسب و کار در سطح کشور گفت: به منظور کاهش فشار بر کارفرمایان و حفظ فضای کسب و کار فعلی اقدام به بخشودگی یک هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال جرایم بیمه ای کردیم که ۶۰۰ میلیارد ریال آن مربوط به جرایم تاخیر پرداخت بود.
سمساری تقسیط بلند مدت بدهی بیمه ای کارفرمایان را یکی دیگر از اقدامات حمایتی این سازمان در استان عنوان کرد و اظهار داشت: این تقسیط تا ۴۵ قسط انجام می شود و در صورت ناتوانی کارفرما با تایید مراجع کارشناسی در این سازمان تا ۶۰ قسط نیز افزایش می یابد.
وی تشکیل جلسات متعدد با تشکل ها، انجمن ها و اتاق بازرگانی برای رفع موانع بیمه ای کارگران و کارفرمایان را از اقدامات دیگر این سازمان برای تحت پوشش قرار دادن آنان اعلام کرد.
به گفته سمساری کارفرمایانی که از طریق مراکز کاریابی اقدام به جذب نیرو کنند تا دو سال و کارفرمایانی که کارورزان دانشگاهی را به مدت شش ماه به کارگیری و آموزش دهند از ۲۰ درصد تخفیف تا دو سال آینده برخوردار می شوند.
مدیرکل تامین اجتماعی استان از تحویل گرفتن زمین جدید بیمارستان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: مراحل طراحی نقشه در حال انجام است و بیمارستان در تبریز از طریق شرکت خانه سازی سازمان احداث می شود.
وی در پایان کسب رتبه اول امتیازات تخصصی و رتبه دوم امتیازات عمومی طرح شهید رجایی توسط تامین اجتماعی در بین ۵۵ دستگاه اجرایی آذربایجان شرقی را از دیگر افتخارات این اداره کل عنوان کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز