روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 652
  • 1,001
  • 1,356,991
۱۵ میلیون ثبت‌نام در پیام‌رسان‌های داخلی فضا برای ۱۰ پیام‌رسان نداریم

حمید فتاحی درباره‌ تعداد اعضای پیام‌رسان‌های داخلی اظهار کرد: مجموع اعضایی که ثبت کردند و عضو شدند چیزی بیش از ۱۵ میلیون نفر از کاربران هستند که البته اینها با هم اشتراک هم دارند؛ یعنی ممکن است فردی که در پیام‌رسان آ هست در پیام‌رسان ب هم باشد. البته این به معنای فعالیت دائم نیست، برای مثال پیام‌رسان سروش با ۱۰ میلیون نفر، بیشترین کاربر رجیستر شده‌ را دارد، اما کاربران فعالش در حدود پنج میلیون هستند.
وی با بیان اینکه مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرده که به صورت ویژه روی حمایت از دو پیام‌رسان سروش و گپ تمرکز داشته باشیم، افزود: اما با سایر پیام‌رسان‌ها هم اگر نیازمندی داشته باشند، در ارتباط هستیم و آنها هم برنامه‌های خوبی برای چند ماه آینده دارند و مدل خدماتی‌شان را عوض کردند. در حالی که هجوم کاربران به سمت آنها در روزهای اول زیاد بود، پیام‌رسان‌ها غافلگیر شدند که طبیعی هم بود. اما اکنون خودشان را بازیابی کردند و آماده خدمات‌رسانی هستند.
عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: به نظر می‌رسد این پیام‌رسان‌ها به صورت ویژه برنامه‌های خوبی دارند، هم در حوزه خدماتی که به کاربران می‌دهند و هم در حوزه گسترش سخت‌افزار و نرم‌افزار و مدل معماری که قابل توسعه باشد. ما نیز با آنها و مدیرانشان در ارتباط هستیم و در صورتی که نیازمندی سخت‌افزاری یا شبکه‌ای داشته باشند، کمک می‌کنیم.
فتاحی در پاسخ به اینکه آیا پیام‌رسان‌ها از لحاظ فنی قابلیت پشتیبانی از کاربران را دارند؟ گفت: یک موضوع فنی و تکنیکی خود پیام‌رسان‌ها دارند که معتقدیم می‌توانند از پسشان بربیایند. از سمت وزارت ارتباطات هم حمایت‌های فنی همه‌جانبه انجام شده و بعد از این هم انجام خواهد شد. موضوع دیگر حواشی پررنگ‌تر از متن است؛ درواقع بحث اعتماد و اقناع کاربران که خیلی فنی نیست، بلکه اجتماعی است، حتی مدل بازاریابی و مارکتینگ پیام‌رسان‌ها هم از این جهت اهمیت دارد. بخشی از این موارد به دستگاه‌های حاکمیتی برمی‌گردد و بخشی هم به خود پیام‌رسان‌ها که اگر بتوانند آنها را هم به توازن موضوعات فنی رشد دهند، موفق می‌شوند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به اینکه آیا سایر پیام‌رسان‌ها همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند، گفت: عملا خود فضا به این سمت می‌رود که یکی دو پیام‌رسان بماند و فضا این‌طور نیست که ما ۱۰ پیام‌رسان داشته باشیم. اما آنها می‌توانند حوزه‌های خود را عوض کنند و در بخش‌های دیگر مشغول به کار شوند و از این قابلیت پیام‌رسانی در حوزه‌های دیگر استفاده کنند و بعضی از آنها هم چنین برنامه‌هایی دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز