روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 753
  • 721
  • 1,335,675
۲۵ درصد از ازدواج‌ها در سال ۹۵ به طلاق منجر شده است!

کارشناس اداره کل ثبت احوال استان آذربایجان‌شرقی گفت: در سال ۸۵، از هر ۱۱ ازدواج یک مورد به طلاق منجر می‌شد که در سال ۹۵، از هر چهار ازدواج، یک مورد به طلاق ختم می‌شود.
سعید محمدی در نشست خبری به مناسبت هفته ازدواج اظهار کرد: آذربایجان شرقی با سهم ۴/۹ درصدی از جمعیت کل کشور، در رتبه ششم قرار گرفته و ازدواج ثبت شده در یک دهه اخیر آذربایجان‌شرقی، تا سال ۸۷ روند صعودی داشته که در سال ۸۷ با ثبت ۴۸۶۷۳ مورد ازدواج، بیشترین میزان را در ۱۰ سال اخیر شاهد بودیم.
وی با بیان این‌که آذربایجان‌شرقی، در رتبه ۱۷ کشوری نرخ ازدواج ثبت شده قرار دارد، گفت: بیشترین ازدواج ثبت شده در استان، مربوط به شهرستان چاراویماق بوده و اسکو نیز کمترین میزان را داشته‌ است.
وی گفت: میانگین سنی ازدواج در آقایان استان، ۲۹ سال است و در بانوان نیز ۲۳/۳ سال که شهرستان جلفا با میانگین سنی ازدواج ۳۰/۱ بیشترین و چاراویماق با ۲۵ سال، کمترین میانگین را در بین آقایان دارد؛ همچنین در بانوان نیز تبریز با ۲۴/۴ سال بیشتر و بستان آبان با ۲۰/۳ سال کمترین میانگین سنی را دارا هستند.
محمدی خاطرنشان کرد: در چهار ماهه نخست سال، ۱۱ هزار و ۶۳ مورد ازدواج در استان ثبت شده که بیشترین مورد در تبریز و کمترین مورد ازدواج در شهرستان هریس بوده است.
کارشناس اداره کل ثبت احوال استان آذربایجان‌شرقی از ثبت ۸۹۹۷ مورد طلاق در سال ۹۵ در آذربایجان‌شرقی خبر داد و گفت: این استان از نظر نرخ طلاق، در رتبه ۱۷ کشور قرار دارد که بیشتر طلاق در بین شهرستان‌ها، مربوط به شهرستان کلیبر و کمترین میزان طلاق مربوط به شهرستان ورزقان بوده است.
حسن سعیدی اصل ، رییس شورای هماهنگی بانک‌های آذربایجان‌شرقی نیز در این جلسه اظهار کرد: اعتباری که تا پایان تیر ماه برای پرداخت تسهیلات ازدواج به بانک‌ها تعلق گرفته، ۴۷۴ میلیارد تومان بوده که این رقم در پایان مرداد ماه، به ۵۲۵ میلیارد تومان افزایش یافته است و در حال حاضر ۲۷ بانک، تسهیلات ازدواج را به جوانان اعطا می‌کنند.
کارشناس اداره کل ثبت احوال استان آذربایجان‌شرقی بیان کرد: در پنج ماهه نخست سال‌جاری، بیش از ۲۷ هزار فقره تسهیلات به زوج‌های جوان اعطا شده است.
رییس شورای هماهنگی بانک‌های استان خاطرنشان کرد: طرح ضربتی اعطای تسهیلات ازدواج از اول مرداد ماه آغاز شده و متقاضیان باید در مدت یک ماه، تشکیل پرونده دهند و در غیر عدم مراجعه در یک ماه، بانک مرکزی خود به خود پرونده‌ها را باطل خواهد کرد.
سعیدی اصل ادامه داد: طرح ضربتی، تنها برای ۱۱ بانک از ۲۷ بانک، تعریف شده است که مکلف هستند تا پایان شهریور ماه از این طرح ضربتی پیروی کنند.
حسن سعیدی اصل گفت: کسانی که تاریخ سند ازدواج آن‌ها از ابتدای سال ۹۵ تا اکنون بوده، می‌توانند از تسهیلات ازدواج استفاده کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز