۲ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال توسط شهرداری تبریز به بهره برداری رسید

شهردار تبریز: فضای آرامش و همدلی در استان فراهم است

با حضور امام جمعه و شهردار کلانشهر تبریز پروژه رمپ شمال شرقی میدان افلاک نما و تعریض خیابان خبرنگار با صرف اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریالی توسط شهرداری منطقه دو تبریز به بهره برداری رسید.
با توجه به مشکلات عدیده و سر درگمی شهروندان در دسترسی به مسیرهای کمربندی میانی، ابتدای شهرک زعفرانیه و بلوار دکتر حسابی، تکمیل رمپ شمال شرقی میدان افلاک نما موجب دسترسی سریع شهروندان در کوتاه ترین زمان ممکن به مسیر افلاک نما از اصلی ترین شریان های شهر تبریز و مسیرهای مذکور می شود.
خیابان خبرنگار نیز به منظور رفع ترافیک ابتدای شهرک زعفرانیه که اکثر مواقع تردد شهروندان از این مسیر با مشکل مواجه می گردید، اجرا شده و با جابجائی، نصب مجدد ایستگاه اتوبوس و جداسازی از ایستگاه تاکسی، تسهیل عبور و مرور شهروندان امکان پذیر شده است.
بهانه ای برای مدیران وجود ندارد
شهردار تبریز در آیین بهره برداری از پروژه رمپ شمال شرقی میدان افلاک نما و تعریض خیابان خبرنگار گفت: با حضور حجت الاسلام دکتر آل هاشم نماینده محترم ولی فقیه در استان وامام جمعه محبوب تبریز و دکتر پورمحمدی استاندار تبریزی آذربایجان شرقی، فضای آرامش و همدلی برای خدمت در استان کاملا فراهم است.
مهندس ایرج شهین باهر گفت: امروز با رهنمودهای امام جمعه فرهیخته شهرمان ، فضای همدلی و آرامش برای خدمت به مردم را در استان شاهد هستیم و بهانه ای برای مدیران و مسئولان وجود ندارد.
وی با اشاره به مسایل و مشکلات اقتصادی موجود، افزود: زمینه برای خدمت در استان و کلان شهر تبریز وجود دارد و البته باید همواره در شرایط سخت و با مدیریت اصولی، بیشترین خدمات را به مردم شریف استان ارائه کرد.
شهردار کلانشهر تبریز با تاکید بر اینکه خدمت به مردم نوعی عبادت است، افزود: امروز اگر پروژه ای اجرا و افتتاح می شود، این یک پیام دارد و آن اینکه شهرداری تبریز بدون توجه به مشکلات اقتصادی، در کنار خدمات روزمره، پروژه های بزرگ عمرانی را نیز انجام می دهد.
شهین باهر سپس گفت: تا آخرین لحظه ای که در این مسئولیت هستیم باید برای خدمت به مردم تلاش کنیم و این مشکلات و موانع اقتصادی نباید سرعت اجرای پروژه ها را بگیرد. با تمام مدیران شهری دست به دست هم داده ایم تا مسائل و مشکلات شهری را حل کنیم.
تلاش های شهرداری تبریز در توسعه و عمران
کلانشهر تبریز قابل تقدیر است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز در این آیین گفت: تلاش های شهرداری تبریز در توسعه و عمران این کلانشهر قابل تقدیر است.
حجت الاسلام دکتر سید محمدعلی آل هاشم گفت: تلاش های فراوانی را از طرف مجموعه شهرداری تبریز شاهد هستیم که جای تقدیر و تشکر دارد. از مسئولان و خادمان شهر می خواهم بازهم در این شرایط اقتصادی پروژه های مختلف خدماتی و عمرانی را اجرا کرده و در راستای خدمت رسانی به مردم تلاش کنند.
وی گفت: شهرداری تبریز با وجود مشکلات اقتصادی در راه خدمت به مردم تلاش می کند. مردم شریف تبریز که در عرصه های مختلف تاریخی علیرغم مشکلات اقتصادی تمام دارائی خود را در طبق اخلاص قرار داده اند، لایق و شایسته این خدمات هستند.
شهرداری تبریز در این شرایط اقتصادی پروژه های بزرگ عمرانی اجرا می کند
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تبریز نیز در این مراسم گفت: شهرداری تبریز در این شرایط اقتصادی پروژه های بزرگ عمرانی اجرا می کند.
فریدون بابایی اقدم گفت: با اینکه شاهد رکود و شرایط خاص اقتصادی در کشور هستیم ولی شهرداری تبریز بدون توجه به این مسائل پروژه ها و عملیات های بزرگ عمرانی و خدماتی در سطح شهر اجرا می کند.
وی سپس گفت: در این دوره از شورا و شهرداری تبریز شاهد تکمیل پروژه های نیمه تمام در مناطق مختلف شهر هستیم.
وی گفت: هیچ کدام از پروژه ها تعطیل نشده اند و تمامی برنامه ها با سرعت در حال انجام هستند.
بابایی اقدم همچنین با بیان اینکه شهرداری تبریز علاوه بر پروژه های عمرانی و خدماتی در راستای فضای سبز نیز اقدامات بزرگی انجام داده است، افزود: شهرداری تبریز در خصوص تملک و احداث پارک های محله ای کارهای زیادی انجام داده و سرانه فضای سبز بیشتر شده است.
تکمیل طرح شبدری افلاک نما با اجرای رمپ شمال شرقی در ۲ باند و جمعاً به طول ۲۵۰ متر و عرض ۲۰ متر که دسترسی سریع شهروندان در کوتاه ترین زمان ممکن به مسیر افلاک نما را فراهم کرده است، با پرداخت ۴۰ میلیارد ریال هزینه تملک و ۲۰ میلیارد ریال هزینه عملیات عمرانی از مهمترین پروژه های رفع ترافیک شهری منطقه دو به بهره برداری رسید.
احداث خیابان خبرنگار (تعریض ورودی شهرک زعفرانیه) به عنوان دومین پروژه این منطقه با ۸۰ میلیارد ریال هزینه تملک و ۱۰ میلیارد ریال هزینه عملیات عمرانی به طول ۳۰۰ متر نیز به بهره برداری رسید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از