روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 96
  • 639
  • 1,435,132
۳ میلیون و ۲۰۰ هزار بیکار در کشور

امید علی پارسا در حاشیه جلسه اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان در جمع خبرنگاران افزود: البته تعداد شاغلان بیشتر از این عدد است اما برخی مبنا را درباره بیمه و تامین معیشت می دانند ولی موضوع معیشت از کار و تولید به طور کامل جداست.
وی، افراد دارای اشتغال ناقص که بین یک تا ۴۴ ساعت در هفته کار می کنند را ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر اعلام و اضافه کرد: نرخ تورم نقطه ای کشور ۳۷/۵ درصد و نرخ تورم ۱۲ ماهه ۱۸ درصد است.
رییس مرکز آمار ایران نرخ تورم در استان همدان را ۳۷ درصد اعلام کرد و افزود: نرخ بیکاری کشور در پاییز امسال نسبت به پاییز سال گذشته ۱۱/۷ درصد باقی مانده است و در استان همدان نیز ۷/۲ درصد آخرین نرخ بیکاری است.
پارسا اظهار داشت: نرخ های استانی خطای نسبی ۲۰ درصدی دارد یعنی عددی که گفته می شود ۲۵ درصد همین عدد ممکن است کمتر یا بیشتر باشد، یعنی نرخ بیکاری همدان بین ۶/۲ و ۹/۲ درصد است و این برآوردی است که وجود دارد.
وی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی سالجاری در کشور ۴۰/۵ درصد و در استان همدان ۴۰/۲ درصد است، گفت: همدان جزو استان هایی است که نرخ بیکاری در آن نسبت به متوسط کشور کمتر است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز