روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 456
  • 693
  • 1,436,605
۳ پست ارشد سیا در دست زنان

سه پست ارشد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای اولین بار به دست زنان سپرده شده است؛ وضعیتی که طی بیش از هفت دهه فعالیت این نهاد اطلاعاتی بی‌سابقه است.
الیزابت کیمبر به عنوان اولین معاون زن حوزه عملیاتی و داون میریکس به عنوان معاون حوزه علم و فناوری سیا منصوب شده‌اند. جینا هاسپل، رییس سیا هم خود اولین زنی است که تاکنون ریاست این آژانس اطلاعاتی را به دست گرفته است. به گفته یک مقام، ۵۰ درصد نیروی کار این سازمان را زنان تشکیل می‌دهند.
مدیر روابط عمومی سیا می‌گوید: از زمانی که سینتیا راپ به عنوان تحلیلگر ارشد سیا منصوب شده است، کارشناسانی از سراسر این آژانس و جامعه اطلاعاتی را به اداره تجزیه و تحلیل آورده است. او می‌تواند با سبک رهبری خود کادر تحلیلی را عالی جلو ببرد.
در زمان ریاست دیوید پترائوس بر پنتاگون، راپ کارشناس حوزه خاورمیانه و مدیر روابط عمومی سیا بود. مادر، پدر و همسر او هم در سیا مشغول به کار هستند.
الیزابت کیمبر ۵۶ ساله هم از نیروهای باتجربه سیا است و اکنون شاخه فعالیت‌های محرمانه را در دست دارد. وظیفه او جذب جاسوس در خارج، جمع‌آوری اطلاعات و مشارکت در اجرای فعالیت‌های سری با مجوز کاخ سفید است. این سمت از زمان آغاز به کار سیا طی بیش از ۷۰ سال گذشته همواره به دست مردان سپرده شده بود. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، او در حوزه روسیه و عملیات‌های ضدتروریستی در سیا کار کرده است.
در همین حال، سو گوردن، معاون حوزه اطلاعات ملی است که پیشتر گمان می‌رفت اگر سنا، هاسپل را تایید نکند، گزینه بعدی خواهد بود. کورتنی سیمونز الوود هم به انتصاب هاسپل، در شورای عمومی مشغول به کار است و سونیا هولت هم مدیر بخش تغییرات است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز