روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 142
  • 817
  • 1,357,298
۴۰ درصد مردم آذربایجان شرقی از استرس رنج می برند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: بر اساس آمارهای رسمی در سال ۱۳۹۴ بیش از ۴۰ درصد مردم آذربایجان شرقی از استرس رنج می بردند.
محمد حسین صومی در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی که به میزبانی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد افزود: در حال حاضر بیش از هفت درصد جمعیت آذربایجان شرقی بالای ۶۵ سال سن دارند که از این حیث این استان در زمره سه استان با سن کهنسالی بالا می باشد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ادامه با اشاره به آمارهای مرگ و میر در استان اضافه کرد: ۴۲ درصد مرگ و میرهای استان بر اثر بیماری های قلبی و عروقی، ۹ درصد سوانح و حوادث رانندگی، ۱۵/۶ درصد سرطان ها و ۸/۷ درصد تنفسی صورت می گیرد.
وی به افزایش میزان مبتلایان به دیابت قند خون در استان اشاره مرد و افزود: تعداد مبتلایان نسبت به ۲۵ سال سه برابر شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز به برخی امار سرطان ها در استان اشاره کرد و اظهار داشت: رسانه ها با اعلام برخی امارها مردم را نگران نکنند.
محمد حسین صومی اظهار داشت: در حال حاضر برخی سرطان ها در استان در حال کاهش است ولی سرطان تروئید در استان در حال افزایش است.
صومی با بیان اینکه میزان تحرک بانوان در استان بسیار پایین است و افزود: چاقی یکی از عوامل خطرساز است؛ خوشبختانه در معیار تحرک مردان وضعیت مناسبی داریم.
وی بیان کرد تنها دو درصد از جمعیت استان بر اساس فاکتورهای سلامت ، سالم تلقی می شوند .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز