روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 642
  • 798
  • 1,334,141
۴۴۶ شیء تاریخی، در راه بازگشت به کشور

«با پایان نمایشگاه “ایران، فرهنگ کهن بین آب و بیابان” در شهر بُن آلمان، سناریوی بازگشت ۴۴۶ شیء تاریخی به کشور نوشته شده و این آثار قطعا تا قبل از ۲۰ شهریور به ایران بازگردانده خواهند شد.»
چهار ماه تمام شد و به گفته مدیر کل موزه‌ ملی ایران، ۴۴۶ شیء تاریخی که در روزهای نخست امسال برای نمایشگاه «ایران، فرهنگ‌های کهن بین آب و بیابان» به شهر بُن آلمان برده شده بودند، تا کمتر از ۱۴ روز دیگر به ایران برگردانده می‌شوند.
وی زمان بازگشت ۴۴۶ شیء تاریخی به کشور را بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا قبل از ۲۰ شهریور امسال دانست و تاکید کرد: آثاری که برای شرکت در این نمایشگاه از استان‌های اصفهان، آذربایجان غربی، خوزستان و کرمان به امانت گرفته شده بودند، با بازگشت به ایران به استان‌های خود برگشت داده می‌شوند.
مدیر کل موزه‌ی ملی ایران با بیان این‌که در حال حاضر برای نحوه‌ی بازگشت آثار به کشور نمایندگان موزه‌ی ملی ایران در بُن در حال مذاکره هستند، اضافه کرد: این آثار تا پایان هفته‌ی آینده (قبل از ۲۰ شهریور) قطعا به کشور برگردانده می‌شود.
در اخرین اعلام رسمی از تعداد بازدیدکنندگان از این نمایشگاه ایرانی در آلمان؛ در ۸۵ روز از برگزاری این نمایشگاه تعداد بازدید کننده گان از نمایشگاه به ۷۷ هزار و ۳۴۵ نفر و تعداد بازدید از باغ ایرانی به ۷۱ هزار و ۸۰۰ نفر رسیده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز