روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 984
  • 744
  • 1,383,152
۴۹هکتار حاشیه‌نشینی پرخطر اولویت شهرداری تبریز

معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز گفت: حاشیه‌نشینی پرخطر، اولویت برنامه‌های شهرداری تبریز در خصوص بافت‌های ناکارآمد شهری است.
محمد عزتی در نشست مشترک شهردار تبریز و منتخبان پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تبریز، خاطرنشان کرد: طبق آخرین مطالعات حاشیه‌نشینی، ۲۴۰۰ هکتار بافت فرسوده و ۲ هزار هکتار بافت حاشیه‌نشین در ۱۹ محله، دو معضل کلان‌شهر تبریز به شمار می‌رود.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز اضافه کرد: رویکرد سال‌های اخیر شهرداری تبریز، با اولویت مدیریت حاشیه‌نشینی پرخطر که شامل ۴۹ هکتار با جمعیت ۱۵ هزار نفر در محلات سیلاب، احمدآباد و ترلان‌‌دره‌سی، پیش رفته‌است که البته بخشی از این محلات، در اجرای پروژه مسیرگشایی ۴۲ متری مرتفع شده‌است.
وی تصریح کرد: امروز به تجربه و تحقیق در جهان ثابت شده است که روش‌های پاکسازی، پاسخگوی مسائل حاشیه‌نشینی نیست و مدیریت شهری باید سیاست تثبیت و نوسازی را در مواجهه با حاشیه‌نشینی، اجرا کند.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز با بیان این‌که شهرداری تبریز در سال‌های اخیر، تمام تلاش خود را برای توانمندسازی حاشیه‌نشینان، در پیش گرفته‌است، گفت: این رویکرد برای رسیدن به نقطه مطلوب، نیازمند همکاری سایر دستگاه‌های خدمت‌رسان و اجرای کاربری‌های اداری و خدماتی، در محدوده‌های تعریف‌شده است.
وی ادامه داد: با استمرار این سیاست، وضعیت حاشیه‌نشینان به رسمیت شناخته شده و شرایطی فراهم خواهد شد تا تحکیم این بخش‌ها با ارائه پروانه‌های قانونی و به صورت پذیرفته‌‌شده و منطقی، به نتیجه برسد.
عزتی با اشاره به سابقه پیگیری‌های شهرداری در حوزه حاشیه‌نشینی، اظهار داشت: در سال ۸۷ با مصوبه هیئت وزیران، مقرر شد حدود ۴۰ هکتار برای سامان‌دهی حاشیه‌نشینی تبریز اختصاص یابد؛ با این حال، این مصوبه هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده و از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود در این خصوص تاثیرگذار باشند.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تبریز یادآور شد: شهرداری تبریز، مطالعات مفصلی در شاخص‌های مختلف جمعیت، شغل، مدت سکونت، وضعیت خانوادگی، این بافت‌ اجرا کرده و حتی نیازهای فرهنگی و درمانی هر بخش را نیز تفکیک کرده‌است.
وی با بیان این‌که در نتیجه این‌ پیگیری‌ مستمر آن مصوبه، فرصتی فراهم آمد تا شهرداری تبریز از محل ۱۰ درصد سهم خود، دو پروژه مهم عمرانی با محوریت حاشیه‌نشینی را آغاز کند، تصریح کرد: پروژه ۲۲۰ واحدی ارم از مهم‌ترین اقدامات شهرداری تبریز در بافت حاشیه‌نشین است که به بهره‌برداری رسیده‌است؛ این حرکت مهم در کنار پروژه ۶۰۰ واحدی شهرک اندیشه که هم‌اکنون در حال اجرا است، به عنوان دو راهکار اساسی شهرداری تبریز در انتقال حاشیه‌نشینی پرخطر، مورد توجه قرار گرفته‌است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز