روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۶/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 217
  • 631
  • 1,142,217
۵۳۰ اثر تاریخی مراغه ظرفیت بزرگی برای توسعه صنعت گردشگری کشور

فرماندار مراغه با تاکید بر توسعه گردشگری در این شهرستان، گفت: شهرستان مراغه دومین شهر بزرگ و گردشگری استان آذربایجان شرقی است و دارای ۵۳۰ اثر تاریخی شناسایی شده است که می‌توان از این ظرفیت بزرگ برای توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان است.
حمید شکری در جلسه ستاد سفرهای تابستانی شهرستان مراغه با اشاره به ضرورت توسعه گردشگری در این شهرستان، اظهارداشت: شهرستان مراغه دومین شهر گردشگری استان آذربایجان شرقی پس از منطقه آزاد ارس بوده و باید با استفاده از تمام امکانات موجود در شهرستان برای توسعه گردشگری این شهرستان قدم‌های بزرگی برداشت.
وی افزود: توجه به توسعه امکانات و زیربناهای لازم برای توسعه گردشگری و ایجاد تسهیلات برای سفرهای تابستانی با محوریت تبریز ۲۰۱۸ زمینه ساز توسعه صنعت گردشگری در مراغه خواهد بود.
معاون استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: تشکیل کمیته‌های ده‌گانه ستاد اجرائی خدمات سفر در این شهرستان و پیگیری مصوبات آنها برای آماده سازی زیرساخت‌های لازم گردشگری در این شهرستان امری ضروری است.
وی ادامه داد: کمیته‌های حمل و نقل، امداد و نجات، انتظامی، امنیتی و ترافیکی، اسکان و رفاه، نظارت و تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد رسیدگی به شکایات، بهداشتی، سلامت و محیط زیست، اطلاع‌رسانی و تبلیغات، برنامه‌ریزی و آمار و فرهنگی و مذهبی در طول تعطیلات تابستانی آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی و همشهریان بوده و نظارت‌های لازم از سوی این ستاد انجام خواهد شد.
شکری، تصریح کرد: بسیج تمام امکانات نهادهای متولی امر گردشگری و فرهنگی برای اجرای تمهیدات لازم از جمله ساماندهی سرویس‌های بهداشتی و ستادهای اسکان در ایام تعطیلات تابستانی ضروری است.
فرماندار مراغه در ادامه با اشاره به تأثیر صنعت گردشگری در اقتصاد شهرستان، گفت: صنعت گردشگری و مسافری در هر شهرستان می‌تواند در بهبود وضعیت اقتصادی و در کسب و کار بازاریان تأثیر زیادی گذاشته باشد و در این راستا با این هدف زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری در مراغه، با بسیج کلیه امکانات انجام خواهد شد.
شکری، اظهارکرد: نظارت‌های لازم باید توسط ستاد سفرهای تابستانی در این شهرستان انجام شود تا هیچ مسافری بدون رضایت کامل از این شهرستان خارج نشود.
فرماندار مراغه در ادامه با تاکید بر توسعه گردشگری در این شهرستان اظهارکرد: شهرستان مراغه دومین شهر بزرگ و گردشگری استان آذربایجان شرقی است و دارای ۵۳۰ اثر تاریخی شناسایی شده که می‌توان از این ظرفیت بزرگ برای توسعه صنعت گردشگری در این شهرستان استفاده کرد.
معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به جذب سرمایه‌گذاران جدید در این شهرستان، گفت: شهرستان مراغه با توجه به پتانسیل‌هایی که درحوزه های مختلف گردشگری، معدن و سرمایه گذاری دارد ضروری است برای توسعه این بخش‌ها سرمایه گذاری‌های جدید در این شهرستان انجام شود.
مراغه دومین شهر بزرگ آذربایجان شرقی با ۵۳۰ اثر تاریخی و گردشگری جزو ده شهر تاریخی در کشور است که سالیانه مسافران زیادی برای بازدید از این اماکن به این شهرستان سفر می‌کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز