روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 332
  • 1,575
  • 1,392,768
۵۵ درصد از مددجویان آذربایجان شرقی زنان سرپرست خانوار هستند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امدادآذربایجان شرقی مطرح گفت:بیش از ۳۶ هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان شرقی هستند که ۵۵ درصد ازکل جمعیت مددجویان را شامل می شود.
به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان شرقی، خالد سیار در گفتگو با خبرنگاران گفت: ۳۶ هزار و ۶۰۹ نفر زن سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان هستند که ۵۵ درصد از کل جمعیت مددجویان را شامل می شود.
وی با اشاره به اینکه ۶۶ هزار خانوار، تحت پوشش کمیته امداد آذربایجان شرقی هستند، اظهار کرد: پرداخت کمک معیشت، اعطای کارت درمان، پرداخت هزینه تحصیل دانشجویی و دانش آموزی، پرداخت کمک درمان بیماران صعب العلاج، پرداخت کمک جهیزیه، پرداخت وام کارگشائی، رفع مشکلات حقوقی، برگزاری کلاس اموزشی خانواده، مشاوره فردی و گروهی، برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی از جمله خدمات این نهاد به مددجویان و زنان سرپرست خانوار در طول سال است.
وی با بیان اینکه ۳۱ هزار خانوار به علت فوت سرپرست تحت پوشش کمیته امداد استان هستند، افزود: چهار هزار و ۱۲۹ خانوار به علت طلاق، ۸۲۹ خانوار به علت زندانی شدن سرپرست، ۸۷ خانوار سربازان، ۲۱۱ خانوار بد سرپرست تحت پوشش کمیته امداد استان هستند.
سیار تصریح کرد:کمیته امداد از زمان تاسیس تاکنون نگاه ویژه ای در حوزه اشتغال به زنان بی سرپرست و سرپرست خانوار دارد.
وی با اشاره به اینکه ۴۷ درصد از مددجویان به دلیل فوت سرپرست و ۴۳ درصد نیز به علت از کارافتادگی، معلولیت و بیماری سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد می باشند، تاکید کرد: ۳۱ هزار خانوار به علت فوت سرپرست خانوار و ۲۸ هزار خانوار نیز به علت از کارافتادگی، معلولیت و بیماری سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد می باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز