روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 236
  • 693
  • 1,436,385
۵ تا ۷ میلیون نفر از جمعیت کشور تجربه اعتیاد دارند

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: اعتیاد یکی از بزرگترین آسیب های اجتماعی کشور است و ۵ تا ۷ میلیون نفر از جمعیت کشور تجربه اعتیاد دارند.
انوشیروان محسنی بندپی در همایش گفتمان سازی برای اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر در سالن ورزشی دوهزار نفری تختی ملکان افزود: اعتیاد عامل بسیاری از طلاق ها، فروپاشی خانواده ها، سرقت ها و جرایم خرد و کلان در جامعه است.
بندپی پیشگیری و مشارکت سازمانهای مردم نهاد را بهترین راه برای کاهش جمعیت معتاد کشور خواند و ضمن هشدار در خصوص افزایش استفاده از مواد صنعتی و قرص های روان گردان اظهار کرد: ۵۲ درصد معتادان کشور از مواد مصرفی صنعتی و قرص های روان گردان استفاده می کنند.
وی از نزدیکی سن زنان استفاده از موادمخدر در مقایسه با مردان خبر داد و افزود:کاهش سن اعتیاد در بین زنان و مادران کشور یک زنگ خطر برای سلامتی فرزندان آینده کشور محسوب می شود.
وی ادامه داد:۶/۶ درصد زنان بین ۱۳ تا ۳۵ سال کشور به موادمخدر اعتیاد دارند و باید برای این امر چاره اندیشی شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه بحث پیشگیری، کنترل خانواده ها و اجتماعی کردن و کمک گرفتن از سازمان های مردم نهاد را یکی از برنامه های جدید سازمان بهزیستی کشور در امر مبارزه با موادمخدر خواند و افزود:باید از توان و ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در این راه استفاده کرد.
وی افزود:همچنین این سازمان همچنین در اثر راه اندازی کمپین های رسانه ای توانسته نتایج خوبی در کاهش مصرف مواد مخدر صنعتی و روان گردان به دست بیاورد.
وی آموزش، شناسایی محیط، تامین منابع و استفاده از افراد تسهیل گر که اطلاعات بروز دارند و اجرای پروژه توسط خود مردم را عامل موفقیت در مبارزه با اعتیاد برشمرد و از رسانه های گروهی، محیط های آموزشی، دانشگاهها خواست در این راه کمک و یاری نمایند.
وی از استقرار تیم های اجتماعی در محلات با ریسک بالا در کشور خبر داد و گفت:بیش از ۵ هزار تیم اجتماعی در ۵ هزار محله پرخطر مستقر شده و با افتخار اعلام می کنیم شیب رو به رشد معضل مواد مخدر حالت ثابت به خود گرفته است.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه از اهتمام و نگاه ویژه کمیسیون اجتماعی مجلس به آسیب های اجتماعی قدردانی کرد و اظهار کرد: همه مردم و سازمان های دولتی در سراسر کشور باید دست به دست هم بدهند و نگذارند فرزندان مستعد و ورزشکار کشور در دام مواد مخدر گرفتار شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز