روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
۷۰۳ هزار نفر به جمعیت شاغل کشور افزوده شد

معاون طرح‌های آماری و آمار ثبتی مرکز آمار ایران گفت: در بهار ۹۶ نسبت به بهار ۹۵ جمعیت شاغلین کشور ۷۰۳ هزار نفر افزایش داشته است.
علیرضا زاهدیان با اشاره به افزایش جمعیت شاغلان کشور در سه ماهه نخست سال تصریح کرد: این افزایش آماری به دلیل افزایش تعداد شاغلین فصلی در فصل بهار بوده است.
وی افزود: یعنی مشاغلی مانند کشاورزی، فعالیت‌های ساختمانی و … که در فصل‌های سرد سال امکان ادامه فعالیت نداشتند و خود به خود از آمار جمعیت شاغلین کشور، حذف شده بودند با شروع فصل بهار بار دیگر به این آمار اضافه می‌شوند که همین موضوع باعث افزایش تعداد جمعیت شاغل کشور طی سه ماه نخست سال شده است.
معاون مرکز آمار ایران خاطر نشان کرد: شبهه پیش آمده از اشتباه در مقایسه رکود بالای نیروی کار در یک فصل با فصلی دیگر از سال است لذا برای داشتن یک مقایسه آماری درست باید حتما منتظر نتایج چهار فصل این آمار بود.
زاهدیان افزود: برای مثال در بهار ۹۶ نسبت به بهار ۹۵ جمعیت شاغلین کشور ۷۰۳ هزار نفر افزایش داشته است که این آمار درست و قابل استنادی به عنوان میزان افزایش جمعیت شاغل فعلی است.
وی گفت: از این ۷۰۳ هزار نفر، ۴۴ هزار نفر در بخش کشاورزی، ۱۳۹ هزار نفر در صنعت، ۹۶ هزار نفر در ساختمان و ۴۲۰ هزار نفر نیز در بخش خدمات مشغول به کار شده اند.
معاون طرح‌های آماری و آمار ثبتی مرکز آمار ایران تصریح کرد: آمار نشان می‌دهند که از نیمه دوم سال ۹۳ بازار کار کشور در حال خروج از رکود بوده و همچنین نرخ مشارکت اقتصادی نیز در حال افزایش است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز