روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 1
  • بازدید امروز: 1,849
  • بازدید دیروز: 944
  • کل بازدید ها: 486,678
۷۰ درصد خون های اهدایی صرف سالمندان می شود

مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران گفت: ۷۰ درصد خون های اهدایی صرف افراد سالمند بالای ۶۰ سال می شود واین زنگ خطری است برای مراکز اهدای خون در جهان که چالشی برای تامین خون در آینده خواهند داشت.
دکتر علی اکبر پورفتح الله به مناسبت هفته سالمند با اشاره به بروز موج سالمندی طی دهه های آینده در کشورمان، افزود: اطلاعات موجود نشان دهنده بروز پدیده سالمندی در جهان است و با فرهنگسازی مناسب باید جوانان را با اهدای خون آشنا کرد.
وی گفت: براساس اطلاعات سازمان جهانی بهداشت، ۷۰درصد خون های اهدایی صرف افراد سالمند بالای ۶۰ سال می شود واین زنگ خطری است برای مراکز اهدای خون در جهان که با پدیده سالمندی، چالشی برای تامین خون در آینده خواهند داشت.
پورفتح الله تاکید کرد: ایران نیز همچون سایر کشورها در آینده با بحران سالمندی روبرو خواهد شد و چون بیشتر بدخیمی ها و مشکلات ناشی از اختلالات کارکرد مغز استخوان از پنجاه سالگی به بعد بروز می کند، این امر مصرف خون را در کشور افزایش خواهد داد.
وی افزود: در شرایط گفته شده نقش جوانان و رسالت آنان دارای اهمیت بسیار است، به ویژه جوانان ایرانی که از سال ۱۳۷۳ با واکسیناسیون علیه هپاتیت، در برابر این بیماری ایمن هستند و می توانند اهدا کننده سالم باشند.
مدیر عامل سازمان انتقال خون همچنین از پیشکسوتان این عرصه خواست تا تجربیات خود را با جوانان در میان بگذارند و نسل پس از خود را با فرهنگ اهدای خون آشنا کنند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز