روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 27
  • 700
  • 1,331,967
۷۰ هزار «کودک خیابانی» در کشور داریم

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: برآورد می‌شود ۷۰ هزار کودک خیابانی در کشور داشته باشیم.
وی در ادامه گفت: متاسفانه آمار دقیقی از کودکان کار در کشور وجود ندارد، زیرا تعدادی از این کودکان در کارگاه های زیرزمینی کار کرده و تعیین دقیق تعداد آنها دشوار است.
مسعودی فرید با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد کودکان کار و خیابانی در کشور با خانواده خود زندگی می کنند، گفت: نمی توان این کودکان را از خانواده جدا کرد و باید کار توانمندسازی آنها در محیط خانواده را پیگیری کرد. در این راستا راه اندازی مراکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده روزانه در دستور کار قرار گرفته که در کنار مراکز شبانه روزی کودک و خانواده کار می کنند و هم اکنون در مجموع ۸۱ مرکز شبانه روزی و روزانه کودک و خانواده در کشور داریم که بیش از ۹۰۰۰ کودک کار و خیابانی را تحت پوشش دارند.
مسعودی فرید با اشاره به افزایش اعتبارات بهزیستی در زمینه حمایت از کودکان کار و خیابانی، گفت: این اعتبارات طی چند سال گذشته از ۶۰۰ میلیون تومان به ۲۰ میلیارد تومان رسیده و این بسیار خوب است، اما همچنان باید روند افزایش اعتبارات را داشته باشیم.
این مسئول با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد کودکان خیابانی و کار کشور اتباع دیگر کشورها هستند، گفت: باید این وضعیت ساماندهی شود.
مسعودی فرید با بیان اینکه بسیاری افراد در خصوص عدم جمع آوری این کودکان گلایه دارند، گفت: کار جمع آوری این کودکان را می شود یک روزه انجام داد، اما اگر این کودکان از خیابان جمع آوری شوند به کارگاه های زیرزمینی برای کار برده می شوند و دیگر دسترسی به آنها سخت خواهد شد.
وی افزود: سیاست ما این نیست که این کودکان تنها در سطح خیابان نباشند، ما اعتقاد داریم کودک کار و خیابانی اصلا نباید داشته باشیم و اگر از خیابان بروند جای دیگر به کار گرفته می شوند که ما دسترسی به آن نخواهیم داشت و باید فعلا که در خیابان ها هستند ساماندهی شده و رفع مشکل شوند تا دیگر شاهد وجود کودک کار و خیابانی دیگر نباشیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز