روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 437
  • 532
  • 998,377
۷۵ درصد دعاوی حقوقی مربوط به اختلافات درخصوص املاک و خودرو است

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان شرقی گفت: ۷۵ درصد دعاوی حقوقی مربوط به اختلافات مردم در خصوص املاک و خودرو است.
حجت‌الاسلام والمسلمین حکمتعلی مظفری در دومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان آذربایجان شرقی در سال ۹۷ با اشاره به اینکه ۷۵ درصد دعاوی حقوقی در استان مربوط به اختلافات مردم در مورد املاک و خودرو است اظهار داشت: بیشتر مردم بدون توجه به منع قانونی پیش‌فروش واحدهای ساختمانی با سند عادی و از طریق بنگاه‌های معاملاتی املاک و بدون عنایت به ضرورت انجام معاملات مرتبط با پیش فروش ساختمان با تنظیم سند رسمی و از طریق دفاتر اسناد رسمی به این کار اقدام می‌کنند. برای برطرف کردن این مشکل ضرورت دارد تا پیش خریداران با مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی و تنظیم سند رسمی، اقدام به پیش فروش واحدهای آپارتمانی کنند.
مظفری با بیان اینکه ساماندهی مشاوران املاک و خودرو وارد مرحله اجرایی شده است، از صدا و سیما خواست موضوع خرید و فروش اموال منقول و غیرمنقول را از زوایای مختلف و با حضور اساتید دانشگاه‌ها در قالب برنامه‌های تولیدی واکاوی کند.
وی در ادامه بررسی پدیده «فراری دادن نامزد» با عنوان پرونده‌های آدم ربایی، کودک همسری و خشونت علیه همسران و کودکان و همچنین تجزیه و تحلیل علل افزایش ۴۰ درصدی فوتی‌های سوانح رانندگی در استان را از اولویت‌های دادگستری آذربایجان شرقی برشمرد و پیگیری آنها را خواستار شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز