روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 274
  • بازدید دیروز: 1,407
  • کل بازدید ها: 843,893
۷۵ درصد از مردم جهان با تلفن همراه به اینترنت متصل می‌شوند

۷۵ درصد از مردم جهان با تلفن همراه به اینترنت متصل می‌شوند

از راه رسیدن اینترنت اشیا و اتصال اکثر ابزار و وسایل موجود در محیط زندگی انسان تعداد ابزار قابل اتصال به دنیای مجازی را به نحو چشمگیری افزایش داده است، اما مهم ترین ابزاری که هم اکنون برای اتصال به اینترنت و استفاده از آن به کار می رود گوشی های هوشمند است و این روند در سال های آتی نیز ادامه می یابد.

گزارش جدید موسسه Zenith نشان می دهد در سال ۲۰۱۲ حدود ۴۰ درصد از کاربران اینترنت از گوشی خود بدین منظور استفاده می کردند، اما این رقم در سال ۲۰۱۶ با رشدی خیره کننده به ۶۸ درصد افزایش یافته و بر اساس پیش بینی های Zenith این رقم در سال ۲۰۱۷ به ۷۵ درصد افزایش می یابد.

بر همین اساس در حال حاضر از هر چهار دقیقه استفاده از اینترنت سه دقیقه از آن از طریق گوشی های هوشمند و دیگر ابزار الکترونیک قابل حمل مانند تبلت ها صورت می گیرد. این رقم کماکان افزایش خواهد یافت و در سال ۲۰۱۸ به ۷۹ درصد می رسد. بنابراین طی بازه زمانی شش ساله از سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۸ شاهد دو برابر شدن استفاده از اینترنت همراه هستیم.

بر اساس گزارش Zenith بیشترین میزان استفاده از اینترنت موبایلی با رقم ۸۵ درصد، مربوط به اسپانیاست. هنگ کنگ با ۷۹ درصد و چین با ۷۶ درصد در رتبه های بعدی هستند و آمریکا با ۷۴ درصد در رتبه چهارم است. هند وایتالیا هم با کاربرد ۷۳ درصدی به طور مشترک در رتبه پنجم هستند.

پیش بینی ها حاکیست در سال ۲۰۱۸ هنگ کنگ با کاربرد ۸۹ درصدی اینترنت همراه در رتبه اول باشد و چین و اسپانیا با ۸۷ و ۸۶ درصد رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دهند. آمریکا و ایتالیا هم با استفاده ۸۳ درصدی رتبه چهارم و هند با ۸۲ درصد در رتبه پنجم خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز