روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 668
  • 721
  • 1,335,590
۷۸ درصد جویندگان کار، مهارت فنی ندارند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران می‌گوید استقبال از طرح کارورزی به حدی بوده که ۴۰‌ هزار نفر در استان تهران برای این طرح ثبت‌نام کرده‌اند. او تأکید دارد بیش از ۷۸ درصد جویندگان کار در تهران، فاقد مهارت‌های فنی لازم هستند و طرح کارورزی، آمادگی حضور آنها در محیط‌های کسب‌وکار را فراهم می‌کند. حاتم شاکرمی نداشتن مهارت فنی لازم را مانع بهره‌وری در جامعه و رونق کسب‌وکار دانست و گفت: درحال‌حاضر، بیش از ۷۸ درصد از جویندگان کار در استان تهران فاقد مهارت فنی لازم هستند و آمادگی حضور در محیط و فضای کسب‌وکار را به دلیل نداشتن مهارت فنی، ندارند؛ بنابراین این طرح موجب شناسایی و ساماندهی فارغ‌التحصیلان فاقد مهارت علمی می‌شود. او بیشترین سن بی‌کاری در استان تهران را بین ۱۹ تا ۲۹ سال ذکر کرد و گفت: ۳۰ درصد از بی‌کاران تهران را فارغ‌التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد که باید اطلاع رسانی بیشتری در خصوص طرح کارورزی و به ویژه بنگاه‌های اقتصادی پذیرنده صورت گیرد.
به گفته شاکرمی، در دوران کارورزی هم فرد کارورز که دوره‌های مهارت آموزی را طی می‌کند، تحت نظارت سازمان فنی و حرفه‌ای قرار دارد و از این جهت هیچگونه نگرانی در کار نخواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز