روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 19
  • 749
  • 1,336,504
۷ میلیون نفر در کشور هیچ گونه دفترچه بیمه ای ندارند

وزیرپشنهادی تعاون دولت دوازدهم گفت: گسترش بیمه های اجتماعی را در دستور کار داریم؛ در حال حاضر ۷ میلیون نفر در کشور هیچ گونه دفترچه بیمه ای ندارند و به دنبال آن هستیم که آنان را از طریق بیمه فراگیر اجتماعی تحت پوشش قرار دهیم.
علی ربیعی وزیر پیشنهادی تعاون دولت دوازدهم در نشست فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه های توسعه کشور گفت: خوشبختانه در حوزه برنامه های وزارت خانه اتفاق های خوبی رخ داد و در این رابطه برنامه دولت فاقد بخش اجتماعی بود و ما با همکاری مجلس بخش اجتماعی برنامه ششم را نوشتیم.
ربیعی ادامه داد: بر اساس برنامه ششم مقرر شد سال اول برنامه ۱۵۰ اورژانس اجتماعی انجام شود که ۵ ماهه آن را انجام دادیم؛ همچنین مقرر شد حقوق مستمری بگیران ۲۰ درصد افزایش یابد که از اسفند آن را آغاز کردیم.
این وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم افزود: راه اندازی سامانه الکترونیکی طلاق را انجام و همچنین مقرر شد ۷۵ درصد غربالگری ژنتیک انجام شود اما ۹۰ درصد انجام دادیم.
ربیعی یادآور شد: برای اجرای ۵ برنامه ای که منطق با برنامه ششم است بدون اجماع و هماهنگی با مجلس موفق نخواهیم شد این برنامه ها شامل کاهش و از بین بردن فقر مطلق و کاهش دیگر گونه های فقر است که در برنامه به طور تلویحی و در برخی موارد به طور مستقیم به آن اشاره شده است.
وی افزود: برنامه دیگر گسترش اشتغال فراگیر است؛ در واقع توسعه و رشد کلاسیک در ایران ظرفیت بیش از ۴۰۰ هزار شغل را ندارد و ما نیاز به برنامه مداخله ای داریم. یکی از برنامه های پیشنهادی ما در بخش اشتغال این بود که سالانه ۸ دهم درصد کاهش را پیش بینی کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز