روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 206
  • 814
  • 1,335,942
۸۵ درصد اعتبارات فرهنگی و هنری در اختیار ما نیست

معاون فرهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت: متأسفانه فرهنگ و هنر به ویترین تمامی دولت‌ها تبدیل‌شده است و ۸۵ درصد اعتبارات فرهنگی و هنری در اختیار ما نیست.
محمدحسن چمیده فر در آیین رونمایی از کتاب « شهاب اهر، نامه سرگشاده مردم ارسباران » که در سالن میرزا جعفر قراجه داغی برگزار شد، اظهار داشت: حسین دوستی یکی از شخصیت‌های برجسته شهرستان اهر و منطقه ارسباران در زمینه فرهنگ و ادب بوده که امسال آیین بزرگداشت حسین دوستی در منطقه ارسباران در اهر برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی ادامه داد: سال گذشته حضورم در زادگاه میرزا طاهر قراجه داغی پدر مطبوعات نوین ایران در شهرستان اهر به مناسبت روز خبرنگار آن‌قدر برای بنده خوشایند بود که آن روز را فراموش نمی‌کنم.
چمیده فر با انتقاد از اینکه نباید اجازه دهیم مفاخر و اندیشمندان اهری مورد غفلت و فراموشی قرار گیرند، گفت: شهرستان اهر مفاخر بسیاری دارد که متأسفانه از آن‌ها بی‌خبر بوده‌ایم و با توجه به اینکه سرمایه کشورها اکنون دیگر نفت و گاز و غیره نیست بلکه نیروی انسانی است پس بنا براین حداقل با برگزاری همایش‌های مختلف یک‌روزه و یا چندروزه مردم را از داشتن مفاخری که به آن‌ها افتخار می‌کنیم آگاه سازیم.
معاون فرهنگی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه تحقق شعار در حوزه فرهنگ و هنر برای بنده عقده‌ای در قلبم شده است، خاطرنشان کرد: وقتی‌که می‌گوییم جامعه و انقلابمان فرهنگی است باید برای آن نیز هزینه کنیم در حالی که ۸۵ درصد بودجه فرهنگ و هنر به دست ما نمی‌رسد ولی صد درصد پاسخگویی اذعان ماست.
وی در پایان افزود: متأسفانه فرهنگ و هنر به ویترین تمامی دولت‌ها تبدیل‌شده است، هر موقع به فرهنگ و هنر، خبرنگار و هنرمند نیاز داشته باشیم به یاد آن‌ها می‌افتیم و با کارت هدیه از آن‌ها تقدیر می‌کنیم که این اقدام جزو منفورترین اقدامات در حوزه فرهنگ و هنر است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز