روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 143
  • 969
  • 1,384,419
۱ میلیون نیروی کار اروپایی درصدد خروج از انگلیس

نتیجه تحقیقات یک موسسه انگلیسی نشان می‌دهد که بالغ ‌بر یک‌ میلیون نیروی کار اروپایی مقیم انگلیس درصدد خروج از این کشور پس از برگزیت برآمده، که این مساله به فرار مغزها نیز دراین کشور دامن زده است.
تحقیقات صورت گرفته از سوی موسسه «دیلویت» حاکی از آن است که ۳۶ درصد از این افراد در نظر دارند تا ظرف پنج سال آینده انگلیس را ترک کنند و ۲۶ درصد دیگر نیز تا سال ۲۰۲۰ به اقامت خود در انگلیس پایان دهند.
این تحقیقات نشان می‌دهد که اکثر نیروی کار اروپایی ساکن انگلیس براین باورند که این کشور، پس ازخروج از اتحادیه اروپا از جذابیت کمتری برخوردار خواهد بود. با این‌ حال ۳۲درصد از افراد یادشده عنوان کرده‌اند که اگر دولت انگلیس مواضع نرم‌تری نسبت به اتباع اروپایی اتخاذ کند، ممکن است نظرشان برگردد.
گزارش موسسه «دیلویت» هشدار داده است که اگراین حجم ازنیروی کار از انگلیس خارج شود، کارفرمایان پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به ‌طورجدی با مشکل مواجه خواهند شد.
بر اساس گزارش موسسه «دیلویت»، کاهش ارزش پوند در برابر یورو و دلار اصلی‌ترین دغدغه نیروی کار خارجی ساکن انگلیس به شمار می‌رود.‘دیوید اسپرول’ رئیس اجرایی شعبه شمال غرب اروپا «دیلویت» در گفت ‌وگو با نشریه ایندیپندنت که منتشر شد اظهارداشت: ‘نیروی کار خارجی، بویژه اتباع اروپایی می‌گویند که بیش از گذشته تمایل به خروج از انگلیس دارند و این مساله می‌تواند به فقدان نیروی کار در این کشور پس از برگزیت لطمه بزند.’
‘ترزا می’ نخست ‌وزیر انگلیس برنامه دولتش را برای حمایت از شهروندان اروپایی ساکن انگلیس پس از خروج از اتحادیه اروپا در مجلس ارائه داد.
بر اساس طرح یادشده، اتباع اروپایی که بیش از پنج سال در انگلیس زندگی کرده باشند قادر خواهند بود تا از حقوق شهروندی در این کشور در چارچوب وضعیت اقامتی جدیدی برخوردار شوند.
بااین‌ حال رهبران اروپایی طرح یادشده را کمتر از حد انتظار می‌دانند و خواهان امتیازات بیشتری از سوی دولت انگلیس برای اتباع اروپایی ساکن این کشور هستند.
نشریه ایندیپندنت پیشتر نیز در گزارشی نوشته بود که فرار مغزها از انگلیس به دلیل برگزیت، مبدل به تهدیدی برای بخش فناوری این کشور شده است.به نوشته این نشریه، شمار افراد متقاضی خارجی برای کار در بخش فناوری انگلیس، پس از برگزیت پنجاه ‌درصد کاهش داشته و این درحالی‌که است که بخش فناوری انگلیس بشدت به مغزهای اتحادیه اروپا و سایر مناطق وابسته جهان است.
تازه ‌ترین آمار منتشرشده توسط بانک مرکزی انگلیس نیز نشان می‌دهد که برخی کارفرمایان، برای جلوگیری از تبعات منفی کاهش بیکاری ناشی از برگزیت، به‌ناچار دستمزد کارکنانشان را افزایش داده‌اند.
بر اساس گزارش بانک مرکزی انگلیس، دست‌کم ۴۰۰ شرکت انگلیسی گزارش داده‌اند که استخدام و حفظ نیروی کار اروپایی نسبت به گذشته دشوارتر شده و از این میزان ۷۰ درصد شرکت‌ها اعلام کرده‌اند که به‌ ناچار دستمزد و مزایای کارکنان فعلی‌شان افزایش داده‌اند.
مردم بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی) در روز ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ ( سوم تیرماه ۱۳۹۵) با شرکت در همه‌پرسی رأی به خروج از اتحادیه اروپا دادند.
۵۱/۹ درصد مردم بریتانیا در همه‌پرسی ۲۳ ژوئن به خروج از اتحادیه اروپا و ۴۸/۱درصد آن‌ها به ماندن در این اتحادیه رأی دادند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز