روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 120
  • 1,087
  • 1,361,119
۱۰سامانه پرداخت ونظارت بانکی رونمایی شد

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران همزمان با برگزاری پنجاه و ششمین نشست سالیانه مجمع عمومی با حضور رییس جمهوری، از ۱۰ دستاورد بخش فناوری اطلاعات مانند سامانه‌های نوین نظارت بر سیستم بانکی و پولی و تسهیل کننده های پرداخت همراه رونمایی کرد.
در این نمایشگاه از دستاوردهای «مرکز کنترل و نظارت اعتبارات»، «پرداخت همراه»، «سامانه نسیم»، «سامانه رفع تعهد»، «سامانه بازار بین بانکی ریالی»، «سامانه بازار بین بانکی ارزی»، «سامانه نظارت الکترونیکی بانک‌ها»، «سامانه مجوزهای بانکی»، «سامانه ارتباط الکترونیکی با قوه قضائیه» و «سامانه پیگیری شکایت» رونمایی شد.
صدور کارت اعتباری، یکی از سیاست‌های تشویقی است که باعث افزایش استفاده عمومی از کارت‌های پرداخت می شود.
در این نوع از کارت‌های بانکی، دارنده کارت برای انجام خرید، به داشتن سپرده در بانک نیازی ندارد و باتوجه به اعتبار خود نزد بانک، تا سقف معینی می‌تواند خرید و پس از مدت معینی بازپرداخت کند.
بر همین اساس صدور کارت اعتباری، به شناسایی مشتریان بانک و ریسک اعتباری آن‌ها نیاز دارد که به این منظور شرکت‌هایی تاسیس می‌شوند و ریسک مشتریان را به صورت عام می‌سنجند و موسسه های ارایه‌کننده کارت اعتباری با استناد به گزارش اعتباری دریافتی از این شرکت‌ها به اشخاص مختلف، اعتبار تخصیص می‌دهند.
با صدور «دستورالعمل اجرایی صدور و راهبری کارت خرید اعتباری»، وجود نهادی با عنوان «مرکز کنترل و نظارت اعتبارات –مکنا» پیش بینی شده است و همه بانک‌ها و موسسه های اعتباری موظفند پیش از صدور کارت اعتباری، با ارسال موارد درخواستی، اطلاعات را از این مرکز استعلام کنند.
به تعبیری دیگر، مرکز کنترل و نظارت اعتبارات، همه اطلاعات مربوط به کارت‌های اعتباری صادر شده اعم از اعتبار اعطایی، اعتبار مصرفی و وضعیت بازپرداخت بدهی‌های آن را مدیریت و از داده‌های آن برای بخش پایه اعتبارسنجی کارت‌های اعتباری استفاده می‌کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز