روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 410
  • 1,087
  • 1,361,409
۱۰ بار قصاص در انتظار عامل کشتار در «فهرج»

با گذشت دو ماه از کشتار ۱۰ زن، مرد و کودک در روستای «جهان آباد» شهرستان فهرج، رئیس کل دادگستری استان کرمان ازپایان تحقیقات جنایی دراین باره خبرداد و گفت: کیفرخواست پرونده بزودی صادر می‌شود.
عصر پنجشنبه دوم دی، مرد ۲۶ ساله‌ای به نام «شهروز» به دلیل اختلاف‌های خانوادگی با خانواده همسرش، درحالی که اسلحه کلاشنیکف به دست داشت، به خانه پدر همسرش در روستای جهان آباد از توابع استان کرمان هجوم برد و با رگبار گلوله ۱۰ نفر از اعضای خانواده همسرش و تعدادی از همسایگان که برای عیادت مادرزنش آمده بودند، را به قتل رساند.دراین جنایت تکان دهنده ۴ نفر هم بشدت مجروح شدند.
داماد جنایتکار پس از جنایت هولناک که مقابل چشمان بهت زده همسرش رخ داد بدون آسیب رساندن به او متواری شد. با گزارش این قتل عام به نیروی انتظامی و انتقال مجروحان به بیمارستان، تحقیقات ویژه پلیسی برای دستگیری قاتل فراری آغاز شد و مأموران توانستند دو روز بعد او را درجریان درگیری مسلحانه‌ای در ایرانشهر به دام بیندازند.
یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان، دیروز گفت: «تحقیقات مقدماتی درباره جنایت فهرج به اتمام رسیده و این پرونده آماده صدور کیفرخواست است.
با توجه به تعداد زیاد قربانیان این جنایت هولناک، مواردی مربوط به حصر وراثت در پرونده مطرح شده که بزودی رفع می‌شوند.
اما به یقین عامل این جنایت به اتهام قتل ۱۰نفر به ۱۰ بار قصاص و با شرایط خاص قانونی محکوم می‌شود و در کنار آن برای جرایمی که درباره سایر افراد از جمله جراحت‌هایی که ایجاد کرده نیز محکومیت‌هایی درانتظارش خواهد بود.»
وی افزود: «نحوه اجرا در صدور حکم و توسط قاضی پرونده تعیین می‌شود و در صورتی که ملاحظات امنیتی مطرح نباشد حکم وی در ملأعام اجرا می‌شود که این مورد بسته به نظر قاضی و مسئولان مربوطه دارد.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز