۱۰ میلیون نفر در ماه رمضان سبد غذایی می گیرند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز سیزدهمین مرحله توزیع سبد حمایتی غذایی بین سه میلیون و ۸۰۰هزار خانوار در ماه مبارک رمضان خبر داد که ۱۰میلیون نفر را شامل می شود.
«علی ربیعی» در نشست خبری، خانوارهای زیر پوشش نهادهای حمایتی، ۲۳۹ هزار دانش آموز مراکز شبانه روزی مناطق محروم و کودکان دارای سوء تغذیه را مشمول این طرح اعلام کرد.
ربیعی ارزش ریالی نهایی این سبد را ۱۳۰هزار تومان برای خانواده های کامل اعلام کرد که گوشت قرمز، مرغ، تخم مرغ، برنج، حبوبات، ماکارونی، لبنیات، رب گوجه فرنگی، روغن مایع و خرما را دربرمی گیرد.
وی افزود: افراد می توانند در نوبت های متعدد به مراکز توزیع مراجعه و این اقلام را دریافت کنند.
ربیعی گفت: این اقلام از طریق فروشگاه ها و تعاونی های زنجیره توزیع، تعاون روستایی، سپه، امکان، شهروند، تعاونی مصرف محلی، اسکاد، فروشگاه های زنجیره ای هایپر، اتحادیه فرهنگیان و رفاه توزیع می شود.
وی ارزش کل مجموع این سبد حمایتی را بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توزیع این سبد حمایتی به تدریج به سمت دیگر گروه ها می رود که زیر نظر نهادهای حمایتی نیستند اما مشمول این سبد می شوند.
«این سبد به شکل هدفدار دیگری نیز توزیع می شود و زنان دارای سوء تغذیه، کودکان دچار سوء تغذیه در یک هزار روز نخست زندگی و مهدهای کودک روستاهای مناطق محروم را دربرمی گیرد؛ برای نمونه در هر نوبت، یک وعده غذای گرم در اختیار این مهدها قرار می گیرد».

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از